Spotrebiče

Stropné

Základnou prednosťou stropných odsávačov pár je umiestnenie, čím plnia svoj hlavný účel, a teda nezavadzajú v priestore. V tejto skupine nájdete viaceré modely. Sú zaujímavé najmä do kuchýň, ktoré majú varnú zónu riešenú na ostrove. Stropné digestory sa kvôli ich nenápadnému vzhľadu používajú aj v rustikálnych kuchyniach.

Môžu pracovať na recirkulačný režim (odsávanie vzduchu do interiéru), alebo môžu odfiltrovávať vzduch do exteriéru. Častokrát majú externý motor, ktorý sa nachádza mimo tela digestora. Externý motor môže byť umiestnení v interiéri alebo v exteriéri.

Tento spôsob prirodzene vytvára veľkú výhodu z hľadiska výkonu motora, nakoľko pri externých motoroch je viacero výkonnostných možností. Pri výbere vhodného typu externého motora vám poradíme.

Ďalšou výhodou stropných digestorov s externými motormi je aj nízka hlučnosť. Motor sa pri digestore nenachádza. Externý motor môže byť umiestnený mimo kuchyne, napríklad v špajzi, na trase potrubia ako v garáži, na povale, či vonku – na fasáde domu.

Patria sem tieto modely digestorov:

Filtrovať digestory podľa značky výrobcu: