Spotrebiče

Sklenené zásteny do kuchyne

Pri navrhovaní nábytku na mieru do interiéru si naši zákazníci často volia sklenené zásteny do kuchyne. Zástena ma hlavnú funkciu a to chrániť stenu pred zašpinením z prípravy pokrmov a varenia jedál. Je umiestnená na stenu za pracovnú dosku. Dnes majú aj estetickú funkciu.sklenené zásteny_alfa styl_logo

Alfa styl

Mnohí naši zákazníci si vyberajú zástenu práve kvôli širokému výberu farieb ako aj kvôli jednoduchosti čistenia tohto materiálu. Naše interiérové štúdio spolupracuje s firmou Alfa Styl.

biela sklenená zástena do kuchyne


Materiál skla

Sklenené obklady stien dodajú vašej kuchyni eleganciu i jedinečný moderný vzhľad. Sklenené zásteny môžu mať mnoho podôb, dokážu verne imitovať aj prírodné materiály ako dreviny či prírodný kameň.

Jednoduchá údržba skla

Štruktúra materiálu je na prvý pohľad na nerozoznanie, pri skle sú však zaručené oveľa hygienickejšie vlastnosti pracovných povrchov ako pri klasike z prírody. Minimálne množstvo škár zaisťuje jednoduchú údržbu.

čierna matná porovita sklenená zástena

Odolnosť sklenených zásten

Všetky sklenené obklady sú tvrdené a vďaka tomu vysoko odolné voči nárazom aj tepelným vplyvom. Zub času skleneným obkladom neuškodí, aj po rokoch vyzerajú ako nové.

sklenená zástena s potlačou


Kvalita skla

Alfa styl vyrába kuchynské sklenené obklady z odolného tvrdeného skla, ktoré vyniká tými najlepšími technickými vlastnosťami. Tvrdené sklo nemožno pri bežnej práci v kuchyni prakticky vôbec rozbiť, naviac je vysoko odolné proti vzniknutému teplu. Oproti bežnému sklu je až 7x pevnejšie.

Dlhá zástena bez spoja, bez prerušenia

Jedno sklo môže mať až 4 m, preto nemusí byť aj v dlhšej kuchyni prideľované !

svetlozelená sklenená zástena


Rozmery skla

Maximálne rozmery obkladového sklá sú 3200 x 1500 mm, avšak pri dodržaní určitých podmienok to môže byť až 4200 x 1600 mm z jedného jediného kusu skleneného obkladového panelu (platí len pre lakované sklá).

Hrúbka skla

Doporučená hrúbka obkladového skla do kuchynskej linky je 6 mm. Tvrdené sklo bez problémov unesie aj držiaky na poličky, digestor, závesný systém aj horné skrinky kuchynskej linky.

tyrkysové sklo


Dizajn sklenených zásten

Rôzna farebnosť skla sa dosahuje potlačou – keramickou farbou, ktorá sa nanesie na spodnú stranu skla a zapečie sa pri kalení. Sklenené zásteny v kuchyniach sa potláčajú špeciálnou metódou, ktorá nemá negatívny vplyv na životné prostredie a umožňuje veľa možností umeleckého spracovania motívov.

Farby skla

Podľa individuálnych požiadaviek môže byť takáto zástena jednofarebná alebo s rôznymi farebnými motívmi s použitím kvalitných technológií.

farebná vlna na sklenenej zástene v kuchyni


Potlač na sklenenú zástenu

Žiadne limity kvôli obmedzenému výberu potlače. Stačí si vybrať kvalitný obrázok či fotku vo vysokom rozlíšení a na sklo sa natlačí akýkoľvek motív podľa vášho želania. Alfa styl ponúka viac ako 2000 farebných odtieňov farieb podľa vzorkovníkov RAL a NCS pri jednofarebných typoch sklenených zásten.

potlač na sklenenú zástenu alfa styl


Unikátne jednotné zladenie farieb skla Alfa styl a nábytku HANÁK

Česká spoločnosť Alfa styl sa dohodla s nábytkárskou spoločnosťou HANÁK a vyvinuli jednotné farby skla ako zásten do kuchyne a farieb lakov, ktoré sú použité na nábytku do kuchyne na mieru značky HANÁK.

7 odtieňov skla

Zhodli sa na siedmych odtieňoch najčastejšie používaných pri výrobe nábytku do kuchyne. Tieto identické odtiene teda môžete mať ku kuchyni HANÁK v lesklom aj v matnom prevedení aj na sklenených zástenách. Dokonalé farebné zladenie.

biele lesklé sklo v kuchyni


Montáž sklenených zásten

Montáž sklenených obkladov stien a zásten je rýchla, bezprašná a vykonáva sa už po namontovaní kuchyne.