Spotrebiče

VIAC O ZNAČKE MAX FIRE

pre ktorú máme výhradné autorizované obchodné
zastúpenie v SR a ČRtalianska značka max fire

Talianske odsávače pár so špecifickým dizajnom

Výrobca Max Fire zastupuje nadštandardnú produkciu digestorov do domácnosti a zameriava sa nielen na výrobu, ale aj na vývoj. Značka Max Fire je na trhu už mnohé roky a je známa v Taliansku a Západnej Európe, patrí pod spoločnosť Steel Time srl. Prečítajte si viac o značke Max Fire a nerezových digestoroch zaujímavého dizajnu.

Funkcia digestorov Max Fire

Funkcia odsávača pár v dôsledku pokroku doby a technológii nabrala na význame. S náročnosťou moderných technológii drží krok aj značka Max Fire. Odsávač pár dnes už nie je len „niečo na okrasu“. Základom je odsávanie pár z varenia. V súčasnosti digestor musí hlavne spĺňať kritériá adekvátneho výkonu k objemu miestnosti spolu s tichou prevádzkou, a to digestory značky Max Fire zabezpečia viac ako spoľahlivo.

ostrovný model digestora značky max fire

Motor digestorov Max Fire

Mnohí používatelia uprednostňujú pri digestoroch vizuálnu stránku – dizajn pred kvalitatívnou stránkou – výkonnosť a tichosť prevádzky. Prioritou by však mali byť výkonnostné parametre. Dôležité je zamerať sa na motor digestora. Presnejšie typ a objem motora a získať informácie, z akých materiálov je spotrebič vyrobený.

Správnu účinnosť odsávania digestora zabezpečuje najmä vhodná voľba motora, a to v závislosti od obytných priestorov domu či bytu. Talianski výrobca Max Fire ponúka možnosť vybrať si z viacerých typov externých motorov, ktoré sú rôzne čo do typu ako aj do veľkosti výkonu.

nástenný digestor značky max fire

Ručná práca digestorov Max Fire

Digestory Max Fire vyhľadávajú nároční zákazníci, ktorých prvoradou požiadavkou je kvalita. Pri výrobe je v značnej miere využívaná ručná práca, čo vidno na detailoch odsávačov pár Max Fire. Elegancia a prepracovanosť  týchto spotrebičov prezrádza krajinu pôvodu Taliansko.

stropný model vetro značky max fire

Konštrukcia digestorov Max Fire

Zníženú hlučnosť dosahujú konštrukcie odsávačov pár značky Max Fire ako plný „ZVARENEC“ aj pomocou kovových výstuh. Tieto potlačia prenosy vibrácií od motora, a to bez použitia rôznych tlmiacich blokov, ktoré pri výrobe používa konkurencia. Tieto však v drvivej väčšine neprinášajú zníženie hlučnosti, niekedy je to dokonca naopak.

ostrovný digestor eclissi značky max fire

Výkon a tichosť digestorov Max Fire

V tele odsávačov Max Fire sú použité kvalitné motory vyrábané s mimoriadnou precíznosťou vyváženia s výkonmi až do 900 m3/hod.

Pri týchto typoch motorov sa hlučnosť odsávačov pohybuje v rozpätí od 30 dBA = I. stupeň až do 57 dBA = IV. stupeň, pričom si treba uvedomiť, že hlučnosť 30 dBA je hlučnosť/tichosť chodu kvalitného počítača.

Pri kvalitných odsávačoch pár značky Max Fire sa považujú 1. a 2. stupeň za bežne prevádzkové a dokážu byť veľmi tiché.

stropný odsávač pár od značky max fire

Odsávanie a kvalitné filtre digestorov Max Fire

Odsávače pár značky Max Fire už pri prvom prevádzkovom stupni zabezpečujú dostatočný výkon na to, aby spĺňali aj tie najnáročnejšie kritéria zariadení na odsávanie pár a pachov z kuchynských priestorov.

Pri používaní týchto odsávačov máte stopercentnú istotu, že vzduch v digestore prúdi iba cez vysoko kvalitné viacvrstvové kovové tukové filtre zamknuté špeciálnymi zámkami, ktoré zaisťujú nielen ich dokonalú tesnosť, ale aj jednoduchosť ich vybratia pri údržbe a umývaní.

Filtre sa tak nemôžu samovoľne uvoľniť a poškodiť varnú dosku, ako sa to stáva u iných výrobcov a pri ich lacných typoch odsávačov. Tukové filtre sú umývateľné v umývačke riadu.

strovný model dress luminosa

Najkvalitnejšia nerez digestorov Max Fire

Pri výrobe odsávačov pár Max Fire je výhradne použitá najkvalitnejšia nerez (antikor) v triede AISI 304. Tento materiál predstavuje najvyššiu triedu používanú pri výrobe domácich spotrebičov.

Mnohí výrobcovia tvrdia, že použili na výrobu spotrebiča kvalitnú nerez, ale častokrát opak býva pravdou. Výber materiálu niektorí výrobcovia digestorov zámerne „prehodnotia“, aj keď cena produktu býva v konečnom dôsledku aj tak vysoká, čo ale znehodnocuje pri takýchto výrobkoch pomer: kvalita – cena.

nástenný model digestora značky max fire

Kvalita materiálov digestorov Max Fire

Výrobca Max Fire používa pri výrobe digestorov do domácnosti iba spoľahlivú elektroniku, ktorá ponúka všetky dôležité funkcie. V spotrebičoch Max Fire sú použité kvalitné viacvrstvové kovové tukové filtre na sacích plochách. Sú vyrobené zo špeciálnych kovov, ktoré na seba viažu tuky a chránia tak elektronické časti digestorov a tak nezaťažujú ich motory.

Viac o značke Max Fire sa dozviete na stránke výrobcu

http://www.steeltime.it/en/