Spotrebiče

Vstavané skrine na mieru ako nadčasové riešenie

Napriek veľkej popularite moderných otvorených šatní sú vstavané skrine na mieru ako nadčasové riešenie stále najčastejším úložným priestorom v našich domácnostiach. V bytoch či domoch sú šatníkové skrine umiestnené v chodbe, hale či predsieni. Široká škála dostupných materiálov, z ktorých sú vstavané skrine vyrobené, ponúka unikátne riešenia nábytku na mieru.

vstavne skrine na mieru znacky hanak

Umiestnenie vstavanej skrine z praktického aj dizajnového hľadiska

Ak sa práve chystáte zariaďovať váš nový dom či byt, alebo ste sa rozhodli prerábať, asi uvažujete, kde a koľko úložného priestoru budete vlastne potrebovať ?


dizajnova vstavana skrina na mieru, šedý lak

Moderné trendy poukazujú na minimálny objem nábytku v miestnostiach ako sú spálňa, detská izba, či obývačka. Podporujú pocit vzdušnosti a priestrannosti interiérových priestorov. Tento trend je podporovaný práve myšlienkou samostatných šatníkov, myslených ako samostatných miestností, priradených k jednotlivým izbám. Tam sa, jednoducho povedané, poukladá všetko.

Na druhej strane, sú tu stále aktuálne a nadčasové dizajnové riešenia interiérov, ktoré poukazujú na to, že v každej osobnej miestnosti (spálňa, detská izba) existuje samostatná vstavaná skriňa na mieru, alebo inak povedané, samostatný vstavaný šatník zabudovaný do „výklenku“ stien v miestnosti. Záleží teda len na vás, aký typ usporiadania úložného priestoru vás osloví viac.

biela vsvana skrina na mieru do spalne

Výhoda šatníkovej skrine ako nábytku na mieru

Presné rozmery vstavanej skrine sa dokážu prispôsobiť aj tým najnáročnejším podmienkam. Vstavaná skriňa môže byť vyrobená ako voľne stojaca umiestnená hocikde v priestore izby. Môže byť aj zabudovaná presne na mieru medzi steny vytvorené napríklad aj zo sadrokartónu.

vstavana skrina na mieru do podkrovia

Výhodou nábytku na mieru sú samozrejme prispôsobiteľné rozmery. Skriňa tak môže byť umiestnená napríklad aj do náročných podmienok podkrovných interiérov, kde sú skosené stropy či bočné steny izieb. Nábytok, ktorý je typizovaný a má rozmery dané z výroby, nikdy nezapadne do interiéru úplne presne a vy tak budete musieť robiť kompromisy.

Na dizajne skrine záleží

Ak ste sa už rozhodli, že idete investovať do vstavanej skrine na mieru a viete, kde ju idete umiestniť, iste uvažujete, z akého materiálu a akej farby by mala byť. Na rôznych portáloch a sociálnych sietiach o štýle a dizajne nájdete dokonalé fotky z interiérov, kde sú rozličné dizajnové variácie. Štýlové, moderné, luxusné niektoré aj extravagantnejšie, a možno tie vás práve oslovili.

sklenená skrina na mieru hanak

Myslite však na to, že skriňa bude stáť vo vašom domove, nie na propagačnej fotke a vy okolo nej budete chodiť každý deň. Skriňu budete otvárať a používať na dennej báze. V okolí skrine bude aj iný nábytok a dekorácie, ktoré spolu so skriňou budú tvoriť váš nový dizajnový koncept miestnosti. Preto je niekedy menej viac.

šatnikova skrina na mieru do predsiene

Preto častou voľbou vstavaných šatníkových skríň, ako veľkých nábytkových plôch, tvoria univerzálne materiály a farby, ktoré „nekričia“. Častokrát biele a bledé prírodné tóny prevážia a skriňa tak pôsobí jemne a nenásilne. Ľahko sa k nej zladí aj iný nábytok a napriek veľkej ploche nepôsobí, že na vás „padá“ keď okolo nej prechádzate.

biela lakovaná skrina na mieru hanak

Dizajn skrine by mala samozrejme určovať aj podstata samostatnej miestnosti, kde bude skriňa stáť. Ak uvažujete o vstavanej skrini do chodby či predsiene, zrejme budete siahať po nenápadnejších materiáloch. Ak však chcete vstavanú skriňu na mieru umiestniť do novej štýlovej spálne, ktorá je napríklad v glamour dizajne, materiály a úchytky môžu byť dominantnejšie. Detské izby sú často ladené do jednej farby, niekedy sú nábytky aj viacfarebné, veselé, preto aj kombinácie materiálov vstavanej skrine môžu byť tiež výraznejšie.

skrina do detskej izby

Lakovaná skriňa na mieru

Vybrali ste si materiál: lak. Prichádza otázka mat či lesk ?

Lesklé povrchy rovnako ako zrkadlá zväčšujú priestor. Odrážajú zo svojho povrchu a pôsobia optický klam, že daný priestor v ktorom je skriňa umiestnená, je väčší ako v skutočnosti. Presne z tohto dôvodu sa do malých kúpeľní umiestňujú veľké zrkadlá.

mocca lakovaná skrina na mieru

Matný lak je však elegantné riešenie, ktoré dnes naberá na obľube. Z matného laku sa vyrábajú všetky typy nábytkov na mieru, nielen vstavané skrine. V tomto prípade určite rozhodujú typy úchytiek, ktorých napríklad HANÁK ponúka veľmi veľa. Od minimalistických zafrézovaných úchytiek, po jednoduché až masívne, ktoré môžu byť po celej dĺžke dverného krídla skrine.

šatníková skrina v matnom laku

Drevená skriňa na mieru

Vybrali ste si materiál: drevo. Prichádza otázka svetlé či tmavé ?

Luxus a eleganciu podporujú tmavé tóny nábytku, vyrobeného napríklad z tmavých orechov, dubov a jaseňov. Tmavé farby si však vyžadujú priestorovú náročnosť a chcú dominovať. Ak priestor mať nebudú, nábytok nevynikne. Potrebujú okolo seba viac vzdušného miesta, aby ste nemali dojem, že vás nábytok obklopuje a doslova „obkľučuje“. Tento dojem by sme v interiéri nemali dosiahnuť. Príjemný pocit rozhodne neznamená pocit stiesnenosti. Pokiaľ však máte k dispozícii dostatok priestoru, voľte kľudne aj tmavé dekóry dreva s výrazným česaním.

tmavá drevená skrina na mieru hanak

Ak sa vám drevo ako materiál páči, ale nemáte veľký interiérový priestor, alebo nechcete, aby nábytok na vás pôsobil „ťažko“, siahnite po svetlých tónoch. Napríklad nábytok HANÁK vyrába množstvo dekórov, z ktorých si určite vyberiete. Môže to byť drevo v tónoch žltej ako dub americký prírodný, či dub rustikal old, alebo svetlo-šedé tóny dreva ako je dub americký šedý, dub rustikal šedý, či nadčasový dekór dub rustikal prírodný.

šatníková skrina na mieru svetlé drevo

Kvalita skrine na mieru

Nábytok, z ktorej je vyrobená vaša skriňa bude nielen štýlový ale aj kvalitný. Nábytok na mieru značky HANÁK vyrába prvotriedne materiály dýh, lakov a lamín, z ktorých môžete mať zariadený celý interiér. Samotná výroba HANÁK je zameraná najmä na dlhotrvácnosť farieb a odolnosť voči vlhkosti. Myslite na to, že skriňu budete denne otvárať, ukladať do nej veci, vyberať z nej oblečenie. Preto na kovaniach a materiáloch záleží.

šatníková skrina do chodby so zrkadlom

Z rovnakého materiálu ako skriňa aj iný nábytok

Okrem skrine môžete mať z rovnakého materiálu aj ostatný nábytok do chodby, obývačky, kuchyne a podobne. Nábytok do celého interiéru v duchu Interior Concept HANÁK môže byť vyrobený na mieru a to presne z rovnakých materiálov aké ste si vybrali na vašu vstavanú skriňu.

skrina na mieru v bielom lesklom laku