Spotrebiče

PREČO NÁBYTOK HANÁK ?

Nábytok na mieru sa dnes stal bežnou súčasťou domácností. Mnohí z vás sa však rozhodli svoje domovy vynoviť, rekonštruovať, či zariaďujete nový byt alebo dom. Možno sa pýtate sa prečo nábytok HANÁK? Prečo doň investovať?

Nábytok HANÁK má svoju dlhoročnú tradíciu. HANÁK začínal ako malý rodinný podnik. Dnes je z neho veľká výroba nábytku do celého interiéru zameraná na kvalitu. Nábytkárske interiérové štúdiá HANÁK nájdete už na celom svete, Slovensko nevynímajúc.

Výrobca nábytku HANÁK NÁBYTEK s dlhoročnou tradíciou nielen v Čechách vyvíja maximálne úsilie pri výskume stále dokonalejších postupov ako vyrobiť ten najkvalitnejší nábytok s dlhou životnosťou.

Napredovať, znamená nezastať, a o to sa firma HANÁK snaží s maximálnym úsilím. Investuje do mnohých nových technológii výroby nábytku a zameriava sa aj na skúmanie stále inovatívnejších riešení.

Vyzdvihujeme hlavné parametre moderných technológií, konštrukcií a približujeme tu viac o tradičnom remesle. Vďaka tomu sa HANÁK radí medzi európsku nábytkársku špičku. Tu sú dôvody prečo práve nábytok HANÁK. Prečítajte si prečo sa do nábytku na mieru značky HANÁK oplatí investovať.

Vstupné materiály

certifikácie CARB Phase 2
zvýšená hustota materiálu 700 kg/m3
zvýšená hustota MDF 850 kg/m3
hrúbka konštrukčných dosiek 18–38 mm
maximálna pevnosť a odolnosť korpusov
hygienický povrch – laminát
extrémne vysoká pevnosť uchytenia kovaní
uzavrený vodeodolný korpus

VSTUPNÉ MATERIÁLY Hanák

Korpusy skriniek

16/20 kusov kolíkov – vysoká pevnosť korpusov
strojné robotické glejenie
masívny soklový systém
aretácia políc – poistka proti vypadnutiu
výška korpusov 75 cm
dizajnové otvory ø 3 mm
hliníkové dno drezovej skrinky
špeciálne perforované dno chladničkovej skrine

korpusy skriniek

Kovania

Dlhoročne spolupracujeme s rakúskou spoločnosťou Blum.
štandardne sa montujú 3 rôzne rady zásuviek: TANDEM, TANDEMBOX Plus ,LEGRABOX
3 kombinácie technológii pohybu: BLUMOTION, SERVO-DRIVE, TIP-ON
vybavenie zásuviek: ORGA-LINE, AMBIA-LINE
sériovo sa montujú 4 druhy výklopov: AVENTOS
Doživotná záruka na kovania značky Blum.

kovania Blum

Unikátne laky

Najdokonalejšia a najkvalitnejšia povrchová úprava nábytku.
100% stupeň lesku
100% odolnosť proti vode
zdravotná nezávadnosť – kompaktne uzavrený povrch
odolnosť proti nízkym teplotám
hygienický hladký povrch
teplotná odolnosť až 500 °C

unikátne laky Hanák

Patentovaná technológia olepovania hrán SLIM-LINE

Ako jedna z mála spoločností v Európe používa značka HANÁK patentovanú technológiu olepovania hrán SLIM-LINE (PUR-TERMOSET). Vďaka tejto jedinečnej technológii sa vytvára na hrane vodotesný spoj a tým sa zabraňuje vstupu atmosférickej vlhkosti a vody do korpusov skriniek. Takto je olepený každý diel na nábytku značky HANÁK.

Nová technológia PUR–TERMOSET svojimi parametrami prevyšuje doteraz štandardné spôsoby olepovania lepidlami EVA – TERMOPLAST, a to vo všetkých parametroch. Výhody tejto technológie spočívajú aj v minimálnom nánose lepidla a teplotnej odolnosti až 150 °C.

technológia slim line

Najmodernejšie technológie

HANÁK je jednou z technologicky najlepšie vybavených spoločností na výrobu nábytku v Európe:
najmodernejší lakovací robot
automatické linky na UV lakovanie povrchov
technológie obrábania
bezkonkurenčná parametrická robotická montážna a kompletačná linka

najmodernejšie technológie výroby nábytku Hanák

Technológia lakovania

Značka HANÁK prináša najdokonalejšiu a najkvalitnejšiu povrchovú úpravu nábytku.

Pre presnú predstavu – na základ MDF sa nanáša z oboch strán vrátane hrán 5 vrstiev akrylátového laku. Ten je následne vytvrdený pomocou UV žiarenia. Po vytvrdení sú aplikované ešte ďalšie 2 finálne vrstvy polyuretánových lakov vo vysokom lesku, prípadne v mate.

technológia lakovania

Výsledkom je lakovaný povrch, ktorý má takmer neobmedzenú životnosť, absolútnu odolnosť proti vlhkosti a vysokým teplotám (až do 500 °C). Tento spôsob úpravy má najvyšší možný stupeň lesku, ktorý nie je možné dosiahnuť žiadnou inou technológiou.

Pri dýhovaných povrchových úpravách sa nanáša na obe strany dielu vrátane hrán 4 vrstvy akryluretánového transparentného laku vo vysokom lesku prípadne v mate. Vytvára sa tak dokonalá funkčná a estetická ochrana pre povrchovú dýhu. Zásadne sa vylučuje použitie vodou riedených lakov.

najmodernejšia lakovňa nábytku

Pre kontrolu a meranie farebného vzhľadu lakovaných častí sa používa kvalitný prenosný spektrometer s 3D zameriavaním, ktorý dokáže presne a správne merať farbu predmetov najrozmanitejších veľkostí, tvarov a povrchov. Vďaka zmeranému farebnému odtieňu vám vyrobíme nábytok v rovnakom odtiene aj po rokoch používania nábytku.

Technológia spracovania dýh

Ako HANÁK spracováva dýhu? Predstavte si jadro z drevených vlákien spojených syntetickým lepidlom za použitia teploty a tlaku. MDF, z ktorej sú vyrábané dvierka nábytku HANÁK PREMIUM, má emisnú triedu E1LE a certifikáciu CARB Phase 2.

To znamená, že MDF je vyrobená z čistého dreva bez použitia recyklátov. Vďaka MDF s takouto certifikáciou značka HANÁK garantuje svojim zákazníkom, že výrobky HANÁK sú zdravotne nezávadné.

technológie spracovania dýh Hanák

Ako sme už spomínali pri procese lakovania, dýhované povrchy sa uzatvárajú kompaktne štyrmi vrstvami laku. Zásadne sa nepoužívajú vodou riedené laky, pretože nedosahujú požadované odolnosti.

Vďaka najmodernejším technológiám pre aplikáciu laku a ekologickému spaľovaniu škodlivín fabrika HANÁK vo svojich lakovniach pracuje s high-end lakmi na báze polyuretánu, čo si môže dovoliť skutočne len technologicky špičkovo vybavený výrobca.

Technológia tvarového lisovania

Tvarové lisovanie je súčasťou výroby všetkých guľatých a zaoblených profilov, ktoré sa vyrábajú v špičkovej kvalite. Sem patrí tiež vlastná výroba kvalitných dýhovaných guľatých prvkov uplatnených najmä pri kuchynských linkách a v obývačkách.

Najrozšírenejšie a taktiež najviac žiadané sú potom pri rustikálnych, ale aj pri moderných kuchyniach. Pre výrobu zosadeniek na nábytkové časti kuchýň, obývacích stien a spální sa používajú veľmi kvalitné výberové dýhy.

technológia tvarového lisovania

Technológia obaľovania

Táto technológia sa týka predovšetkým výroby profilov dvierok pre klasické / rustikálne / kuchyne, pre vencové okrasné lišty a taktiež pre zárubne interiérových dverí. Ide o obaľovanie základu z MDF dosky špeciálne upravenou dýhou.

Technológia voštinových dosiek

Technológia voštinových dosiek sa používa pre výrobu zosilnených odľahčených konštrukčných prvkov. Samotná voštinová doska sa skladá z masívneho rámu z eurohranolu, do ktorého sa vkladá voštinový papier, na ktorý je následne obojstranne zalisovaný plášť minimálnej hrúbky 6 mm (konkurenčná výhoda – väčšina výrobcov ponúka hrúbku len 3 mm).

Tento výrobok sa olepuje polyuretánovým lepidlom a následne sa dokončuje dýhovaním alebo lakovaním do vysokého lesku. Vďaka týmto atribútom je konštrukcia vysoko pevná a má stály tvar.

technológie spracovania nábytku Hanák

Technológia membránového lisovania dýh

Ide o technológiu pre výrobu predovšetkým kuchynských dvierok na vákuových lisoch, kde dochádza k tvarovému lisovaniu dýhou alebo fóliou. Na rozdiel od väčšiny výrobcov kuchynských dvierok HANÁK používa pri lisovaní dvojkomponentné lepidlá, tzn. že okrem vlastného lepidla sa používa aj tužidlo.

Výsledkom je väčšia tepelná a mechanická odolnosť. V prípade použitia len lepidla sa tepelná odolnosť pohybuje zhruba okolo 60-70°C. Pokiaľ sa používa dvojkomponentné lepidlo, zvyšuje sa teplotná odolnosť na 80-90°C, čo je jedna zo zásadných výhod tejto metódy.

Montážna a kompletačná robotická linka, balenia a expedícia nábytku HANÁK

K modernej výrobe patrí aj dôsledná koncová fáza výrobného procesu. Pred samotným balením sa produkty ešte kontrolujú a pripravujú
k baleniu. Poctivé balenie každej časti nábytku HANÁK zabezpečí predchádzanie poškodenia nábytkových častí pri preprave. Pri balení a príprave k expedícii tovaru pomáha aj moderná robotická linka.

balenie a expedícia nábytku