Spotrebiče

SPÁLNE HANÁK

Kvalitné spálne HANÁK sú oázami pokoja určenými nielen pre spánok, ale sú aj miestom pre skutočnú relaxáciu. Spálne HANÁK sú najmä pre tých, ktorý hľadajú luxus a kvalitu nábytku na mieru.

Ergonómia spálne HANÁK

Spálňa by mala byť zónou pokoja odpočinku. Spálne Hanák sa zameriavajú najmä na komfort a kvalitu nábytku. Venujte teda trochu pozornosti rozmiestneniu spálňového nábytku aj výberu matracov a roštov. Umiestnenie postele vo veľkej miere ovplyvňuje dispozíciu celej spálne. Pre umiestnenie postele existuje mnoho variácií, neodporúča sa umiestniť posteľ k oknu alebo ku dverám. Z psychologického hľadiska je potom vhodné postaviť posteľ ku stene.

Optimálna vnútorná šírka postele sa pohybuje medzi 85 cm a 95 cm, stretnúť sa môžeme aj so zúženou šírkou 80 cm. Výška lôžka je štandardne v rozmedzí 42 cm až 45 cm, pre staršie osoby sa môže zvýšiť aj na 50 až 60 cm. Okolo postele by mala byť voľná plocha najmenej 60 cm, aby ste mali pri výmene posteľnej bielizne dostatočne veľký manipulačný priestor.

Rošty HANÁK

Pokiaľ chcete dosiahnuť skutočnú kvalitu svojho spánku, začnite od základu. Zvoľte si vhodný posteľný rošt. Dobre vybraný rošt správne podopiera matrac, rešpektuje krivky vášho tela, prispôsobí sa vašej váhe aj telesným proporciám. Štandardná nosnosť matraca je 130 kg, v ponuke sú aj špeciálne rošty, ktoré vydržia záťaž až 180 kg.

Vybrať si môžete latkové rošty z pevného dreveného masívu, ručné polohovacie alebo motorové s diaľkovým ovládaním. V prípade, že riešite vo svojom interiéri nedostatok miesta a chcete využiť voľný priestor pod posteľou, zamerajte sa na rošty s jednoduchým prístupom k úložnému priestoru.

Matrace HANÁK

Posteľ právom patrí medzi najviac zaťažovaný kus nábytku. Vyberte si do svojej postele kvalitný matrac a užite si na svojom lôžku všetok komfort. Je dokázané, že ak je matrac príliš tvrdý, telo sa snaží prispôsobiť lôžku a dochádza k neprirodzenému tlaku na kĺby a aj na chrbticu. Ak je zase naopak matrac veľmi mäkký, telo sa zaborí do podložky a chrbtica je tak neprirodzene prehnutá. Matrac by mal byť pohodlný, mal by poskytnúť uvoľnenie pre telo po celom dni, a rovnako by mal poskytnúť dokonalú podporu chrbtici.

Rozmer matraca pre jedno lôžko je 90 x 200 cm. Tento rozmer sa používa aj pre dvojposteľ, kde každá osoba (zvlášť) používa polohovací rošt. Ďalšie často používané rozmery matracov sú 160 x 200 cm, či 180 x 200 cm. Tento rozmer je už menej vhodný na dva polohovacie rošty, vzniká tu problém s deformáciou matraca, pri polohovaní iba jednej strany.

Doplnky do spálne HANÁK

Spríjemnite si pobyt v spálni dekoratívnom osvetlením, hrejivou deku alebo mäkkým vankúšikom. Každý podľa toho, čo sa mu páči, čo má rád. S umiestnením audio alebo video techniky v spálni si to radšej rozmyslite, lebo elektromagnetické pole pôsobí na človeka nepriaznivo. Ak radi čítate, môžete si do spálne umiestniť aj svoj „čitateľský kútik“ s pohodlným ušiakom a knižnicou, pokiaľ vám to priestor dovolí.

Čo sa týka farieb, neodporúčajú sa jasné sýte farby, zvlášť odtiene červenej. Ich aktívna energia môže narušovať pokoj potrebný k spánku. Odporúčajú sa matné odtiene modrej farby, šedá, béžová a iné neutrálne farby, ktoré majú upokojujúce účinky podporujúce spánok.

Modely spální HANÁK: