Spotrebiče

Do interiéru:
na trase potrubia – priebehové

Ide o motory umiestnené v interiéri, na trase odpadového potrubia vzduchotechniky. Priebehové motory môžu byť umiestnené pod strechou, v garáži, v špajzi, či v technickej miestnosti. Ide o miestnosti, cez ktoré  prechádza vzduchotechnika až von z bytu či domu. Motor sa v tomto prípade nenachádza v exteriéri, ale nie je ani priamo v digestore. Externé motory do interiéru: na trase potrubia – priebehové motory sú na to určené.

Umiestnením motora mimo miestnosť kuchyne zredukujete hlučnosť odsávania motora na minimum. V tom spočíva veľká výhoda týchto typov motorov.

Okrem iného treba myslieť na správnu vzduchotechniku odpojenia od digestora k motoru. Vzduchotechnika by mala mať určité parametre a nemala by byť určená na iné využitie ako na odťah odpadového vzduchu z varenia k danému modelu digestora a motora.

Pri komponentoch a potrubiach vzduchotechniky k digestoru by sa mali zachovať určité fyzikálne vlastnosti a priemery potrubí. Vďaka tomu sa zabezpečí správne odsávanie vzduchu z varenia.

V prípade dodávania vzduchotechnických komponentov, ktoré tieto vlastni nespĺňajú, a ich nesprávneho namontovania, môže dôjsť k poškodeniu. Digestor nemusí správne fungovať, môže byť hlučný a v konečnom dôsledku sa môže poškodiť aj externý motor.

Ak máte digestor od jedného výrobcu, nemali by ste externý motor k nemu dopájať od iného výrobcu. Externý motor by sa mal pripájať k digestoru od rovnakej značky, od rovnakého výrobcu.

Pri výbere priebehového externého motora vám radi poradíme.