Ponuka varných dosiek a digestorov je dnes rozmanitá a vybrať si tú správnu kombináciu pre vašu domácnosť môže byť náročné.  Ideálnym riešením môže byť dnes čoraz obľúbenejšia varianta, kde indukčná varná doska a digestor tvoria jeden komplexný spotrebič.

 

Takúto varnú dosku s integrovaným digestorom je ale nutné plánovať vopred. Na rozdiel od klasických odsávačov pár, ktoré sú napájané k vývodu vzduchu v stene v úrovni horných kuchynských skriniek, digestor zabudovaný v pracovnej doske sa napája o niečo nižšie – v úrovni spodných skriniek alebo má vývod vedený cez podlahu.

 

S varnou doskou so zabudovaným digestorom šetríte tiež priestor, pretože umiestnenie digestora vás neoberie o priestor v žiadnej ďalšej kuchynskej skrinke. Jedná sa totiž o sklokeramickú indukčnú varnú dosku väčšinou so štyrmi varnými zónami, medzi ktorými je umiestnený digestor vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Takto umiestnený digestor vám nezavadzia v priestore a nijako vás neobmedzuje pri varení.

 

Varná doska so zabudovaným digestorom

 

Jednoduché ovládanie digestora aj varnej dosky ako jedného spotrebiča je veľmi praktické. Digestor je ovládaný dotykom priamo na varnej doske. V závislosti od konkrétneho modelu si môžete zvoliť digestor, ktorý sa pri zapnutí automaticky otvorí a opätovne zavrie, digestor, ktorý ostáva otvorený, alebo taký, ktorý sa otvára pred použitím manuálne. Kryt digestora je vyrábaný zo sklokeramiky, rovnako aj varná doska a preto pôsobí veľmi elegantne v každej kuchyni.

Vysokokvalitné odsávače pár môžu byť s recirkulačným režimom, alebo s odsávaním do exteriéru. S využitím plazmovej jednotky je možné tieto digestory využívať aj v pasívnych, nízkoenergetických domoch či domoch využívajúcich rekuperačné systémy.

 

Varná doska s digestorom

 

Dnes je na trhu už množstvo výrobcov ponúkajúcich indukčnú varnú dosku a odsávač pár v jednom. My v URGELA – interiéry & spotrebiče sa zameriavame na popredné technologické značky, s ktorými máme dlhoročné skúsenosti – Sil Fim, Max Fire, Galvamet a O+F Design GmbH.