Šatník dnes nachádzame v moderných domácnostiach čoraz častejšie. Samostatná a kompaktná miestnosť, ktorá ukryje všetky potrebné veci na jednom mieste a domácnosť tak nebude zahltená skriňami a iným úložným priestorom. V šatníku ukryjete oblečenie, obuv, čistiace a upratovacie potreby, posteľnú bielizeň a čokoľvek, čo budete potrebovať. Záleží len na tom, akým veľkým priestorom disponujete. Správne navrhnutý šatník bude funkčným a prehľadným priestorom, ktorý vám pomôže udržiavať poriadok v celej domácnosti. Preto odporúčame jeho návrh zveriť do rúk odborníkom.

 

Základom každého šatníka sú skrine a šatníkové skriňové zostavy. Vnútorné vybavenie skríň je variabilné a je vhodné prispôsobiť ho vaším potrebám a potrebám vašej domácnosti. Vytvoríte si tak dostatok priestoru pre všetko potrebné a vyhnete sa nútenej sezónnej reorganizácii oblečenia a obuvi. Na dokonalú organizáciu slúži premyslená kombinácia políc, vešiakových systémov, zásuviek rôznych veľkostí, či vstavaný botník. Do správne navrhnutého šatníka bez problémov odložíte aj žehliacu dosku alebo vysávač.

 

Šatník na mieru

 

Správnou kombináciou vnútorného vybavenia sa zo šatníka stane praktické miesto, ktoré šetrí váš čas aj priestor. Páni určite ocenia výsuvné vešiaky na nohavice, či kravatovníky, no okrem nich môžete siahnuť po otočných vešiakoch alebo ergonomických zásuvkách.

 

Pokiaľ váš šatník tvorí samostatná uzatvorená miestnosť, pri jeho návrhu máte neobmedzené možnosti – či už sa rozhodnete pre minimalistický a vzdušný otvorený šatník alebo šatník s uzatvorenými skriňami. Na funkčnosti určite pridá aj vstavané led osvetlenie, ktoré vám uľahčí orientáciu v množstve priehradiek aj v tmavšej miestnosti. Navyše led osvetlenie v kombinácii so sklenenými dvierkami ulahodí aj náročným klientom, ktorí si potrpia na luxusný vzhľad a exkluzivitu.

 

Ak nedisponujete samostatnou izbou, ideálnym riešením je šatníková skriňa. Môžete ju umiestniť do ktorejkoľvek miestnosti v domácnosti, ktorá vám to priestorovo umožňuje. Dnes sú veľmi moderné minimalistické skryté skrine zapracované do vstupných alebo prechodových  chodieb. Nič samozrejme nepokazíte aj klasickou vstavanou šatníkovou skriňou, ktoré sú stále v obľube. Je len na vás, či zvolíte posuvné, klasické alebo lámacie dvere, vďaka kombinácii správnych materiálov ju dokonale zapracujete do vášho priestoru.

 

Vstavaná skriňa