Kuchyňa na mieru je dokonalým spojením funkčnosti, dizajnu a vašich predstáv. Kvalitný návrh dokáže efektívne využiť priestor, ktorý vaša domácnosť ponúka a priniesť praktickosť, ktorú oceníte každý jeden deň.

 

Inšpirácie a predstava

 

V prvom kroku je dôležité získať čo najviac inšpirácií, aby ste zistili, čo sa vám páči a nepáči, ktoré prvky, skrinky a spotrebiče by mali byť súčasťou kuchyne. Jednou z najdôležitejších vecí je samozrejme farba a materiály, ktoré chcete v kuchyni použiť. Zúžite tak výber možností a získate jasnejšiu predstavu o kuchyni.

 

V dnešnej dobe je trendom pri zariaďovaní domácností rovnaký dekor v celom interiéri, prípadne kombinácia použitých materiálov. Najmä pri nových interiéroch alebo kompletných rekonštrukciách je obľúbené, aby kuchyňa ladila štýlom prevedenia, farbou či materiálmi so zvyškom interiéru. Preferujete minimalistický štýl, klasiku, vintage alebo niečo extravagantné?

 

Dôležitým odrazovým mostíkom je aj dispozičné riešenie miestnosti, v ktorej má byť kuchyňa umiestnená. Veľká kuchyňa si doslova pýta ostrovček, malá kuchyňa zase nápad, ako z malého priestoru vyťažiť čo najviac. Nie menej dôležité sú vlastné skúsenosti, čo vám v súčasnej kuchyni vyhovuje a naopak, čomu sa chcete vo vysnívanej kuchyni vyvarovať.

 

Moderná kuchyňa Elite

Výber kuchynského štúdia a návrh kuchyne

 

Výber kuchynského či interiérového štúdia si dobre premyslite a stavte na overeného predajcu a výrobcu, ktorý vám kuchynskú linku na mieru navrhne, vyrobí a namontuje naozaj kvalitne a precízne. V kvalitnom kuchynskom či interiérovom štúdiu vám poradia vyškolení zamestnanci, ktorí sú pripravení previesť vás všetkými možnosťami až kým nebudete s návrhom na 100% spokojní.

 

Dôležité je do posledného detailu popísať vašu predstavu, predať im všetky podklady, ktoré máte k dispozícií – od pôdorysu, cez reálne fotky interiéru až po obrázky inšpirácií. Pri návrhu kuchyne je dôležitý aj váš rozpočet, keďže od neho sa odráža aj výber použitých materiálov. Na základe dodaných informácií vám špecialisti v štúdiu poradia a navrhnú najlepšiu možnú kuchyňu s ohľadom na vaše požiadavky, priestor, funkčnosť, použité materiály a váš rozpočet.

 

Nezabudnite na to, že kuchynské a interiérové štúdio je vhodné navštíviť ešte pred realizáciou stavebných prác, nakoľko vám to môže ušetriť množstvo peňazí. Súčasťou projektu kuchyne je aj rozmiestnenie elektrických zásuviek, rozvodov, odpadu a potrubí, ktoré je nutné realizovať v stavebnej fáze.

 

Materiály a dekory

 

V štúdiu si prejdete výberom materiálov a dekorov. K dispozícií máte k nahliadnutiu množstvo vzorkovníkov a môžete si tak porovnať v reálnom vyhotovení rôzne farebné kombinácie a materiály. Interiéroví dizajnéri vám odporučia, aká kombinácia je pre vašu kuchyňu ideálna. Správny výber farby, či kombinácia materiálov vedia urobiť v interiéri skutočné zázraky.

 

Pastelové farby v kombinácii s dýhou zútulnia každú domácnosť, do menších kuchýň sú vhodnejšie svetlé odtiene, ktoré miestnosť opticky zväčšia. Luxusnejšie pôsobia kuchynské linky vo vysokom lesku. Eleganciu do kuchyne prinesú presklené skrinky, ktoré v kombinácii s LED osvetlením dodajú celej miestnosti punc luxusu. Možností je skutočne mnoho.

 

Dizajn kuchyne ovplyvňuje aj výber úchytiek. Veľa moderných kuchýň sa robí „bezúchytkových“, kde sú úchytky nahradené úchytkovými lištami.  Ak preferujete tradičné úchytky, na výber máte množstvo dizajnov v rôznych farebných prevedeniach.

 

Celkový vzhľad dotvorí pracovná doska, ktorá môže byť v rôznych vyhotoveniach – drevená, z prírodného či umelého kameňa alebo laminátu. Každý z materiálov má svoje výhody a nevýhody, záleží len na vašich preferenciách.

 

Kuchyňa s jedálenským stolom

 

Rozloženie a vnútorné vybavenie

 

Dizajn kuchyne poteší vaše oko, ale funkčnosť a usporiadanie poteší vaše kuchárske srdce. Praktické a funkčné usporiadanie kuchynských skriniek podľa vás a priamo pre váš priestor, znížia námahu pri samotnej príprave jedál. Základom je jednoduchý dosah od pracovnej plochy k varnej zóne, či iným spotrebičom. Správne rozvrhnutie horných a dolných skriniek, spôsoby otvárania dvierok, zásuvky, potravinové skrinky – to všetko vám pomôžu pracovníci kuchynského štúdia správne navrhnúť.

 

Vnútorné vybavenie kuchynských skriniek

 

Oddelenú pracovnú plochu môžete vytvoriť pridaním ostrovčeka, ktorý sa výborne hodí do väčšieho priestoru a vznikne vám tiež ďalší úložný priestor. Súčasťou ostrovčeka môže byť aj drez, umývačka riadu, varná doska, alebo môže byť využitý ako denný jedálenský pult. V otvorenom priestore sa využíva tiež na oddelenie kuchyne od ďalšej zóny v dome či byte.

 

V menšej kuchyni dosiahnete maximum úložného priestoru moderným riešením, ako sú skrinky siahajúce až po strop. Tento typ skriniek je využiteľný pri vysokých, ale aj znížených stropoch. V najvyšších skrinkách, ktoré sú zväčša ťažšie dostupné, môžete skladovať riad, ktorý využívate sporadicky, alebo kuchynské pomôcky využívané sezónne.

 

Kuchyňa Simple

 

Kvalitná kuchyňa na mieru vám poslúži mnoho rokov, k čomu dopomôže aj kvalitné kovanie – skrytý pomocník v každej skrinke a zásuvke. Na trhu je niekoľko overených výrobcov kvalitných kovaní, ktoré ponúkajú široké portfólio produktov a možnosti otvárania dvierok, skriniek a zásuviek.

 

Kvalitné spotrebiče – základ kuchyne

 

Neodmysliteľnou súčasťou funkčnej kuchyne sú spotrebiče, ktoré vám ušetria čas a budú vám roky slúžiť. Do kuchýň v minimalistickom štýle sú zväčša navrhované zabudovateľné spotrebiče v modernom a nadčasovom dizajne. Dnes vás kuchynské spotrebiče ohúria širokou škálou funkcií a dizajnov, v závislosti od výrobcu. Zabudovateľné spotrebiče môžu byť voľbou aj pri kuchyni v klasickom štýle, obľúbené však stále zostávajú aj voľne stojace spotrebiče.

 

V žiadnej kuchyni by nemal chýbať digestor, ktorý odvádza prebytočné pary nasýtené tukmi vznikajúce pri príprave jedál a čistí tak vzduch v celej miestnosti. Na výber je množstvo typov s rozličnými funkciami a technológiami v rôznych cenových reláciách. Najvyužívanejšie sú nástenné a podskrinkové digestory, ale v súčasnej dobe sú hitom varné dosky s integrovaným digestorom, ktoré sú zabudovateľné do pracovnej dosky. Vyzerajú nadčasovo a hlavne šetria priestor.

 

 

V kuchynskom a interiérovom štúdiu URGELA sa dlhé roky špecializujeme na dovoz vysoko kvalitných a nadčasových kuchynských spotrebičov Talianskych technologických značiek ako STEEL, SIL FIM, MAX FIRE, či GALVAMET,   nájdete tu ale aj produkty Nemeckej výroby od spoločnosti O+F Design GMBh. Tieto značky môžu byť viacerým zákazníkom neznáme, nakoľko sa jedná o špecializované značky na vybraný druh kuchynských spotrebičov, ktoré sa však odvďačia svojou kvalitou a funkčnosťou. Rovnako tu tiež ale nájdete bežné komerčné značky domácich spotrebičov predávané na Slovenskom trhu. Pri návšteve vám radi poradíme s výberom.

 

Prepojenie s ostatnými miestnosťami

 

Ak je kuchyňa spojená s obývačkou, odporúčame voliť rovnaký štýl nábytku v celej miestnosti. Pri správnom návrhu ľahko oddelíte kuchynskú a jedálenskú časť od obývacej a celok bude pôsobiť vkusne a zaujímavo. Nebojte sa kombinovať materiály. Drevo interiér zútulní a farby navodia pocit radosti.

 

V kuchyni spojenej s obývacou izbou dbajte na výber tichých spotrebičov. V dnešnej dobe sú už samozrejmosťou, no myslite na to, že čím tichšie, tým lepšie. Nebudú tak rušiť členov domácnosti zbytočným hlukom. Nemenej dôležitý je výber správneho odsávača pár, ktorý musí byť naozaj výkonný, aby pohltil všetky pachy a tuky z varenia.

 

Moderná kuchyňa Elite

 

Nebojte sa zveriť kompletný návrh až po jeho realizáciu odborníkom, ktorí myslia na každý detail.  Celý interiér tak môžete mať zariadený v štýle, ktorý je vám blízky a nábytok bude spolu príjemne ladiť. Interiér navrhnutý na mieru bude funkčný, nadčasový a poslúži vám mnoho rokov bez potreby jeho výmeny. Zároveň všetky kroky a postupnosti v návrhu sú s vami komunikované a tak budete mať vždy celkový prehľad.

 

Výroba a montáž

 

Po finálnom odsúhlasení návrhu, ktorý si vďaka priestorovej vizualizácii dokážete predstaviť priamo vo vašej domácnosti prichádza na rad fyzické premeranie priestoru priamo u vás doma. Po premeraní sa návrh kuchyne upraví do reálnych rozmerov, pripraví sa projekt rozmiestnenia elektrických zásuviek, rozvodov, odpadu a potrubí. Následne sa kuchyňa zadá do výroby, ktorá trvá približne 6-8 týždňov v závislosti od veľkosti kuchyne a náročnosti návrhu.

 

Výhody kuchyne na mieru  od spoločnosti URGELA – interiéry a spotrebiče

 

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami v odbore a snažíme sa ku každému nášmu zákazníkovi pristupovať individuálne a čo najviac vyhovieť každej požiadavke, pohľadu, či návrhu na riešenie. Pri návrhu interiéru kladieme dôraz na každý detail v snahe čo najviac naplniť reálne a funkčné možnosti s maximálnym využitím priestoru. Súčasťou nášho tímu sú odborníci s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí pri návrhu interiéru poskytujú klientom zároveň aj odborné poradenstvo, vysvetlia a objasnia rôzne aspekty návrhov a realizácie.

 

Dlhé roky spolupracujeme so spoločnosťou HANÁK NÁBYTEK, a.s., ktorá je naším partnerom pre kompletné dodávky interiérov v najvyššej kvalite, jednotnom dizajne, materiálovom a farebnom vyhotovení a to vrátane interiérových dverí. Taktiež v snahe poskytnúť našim zákazníkom len produkty najvyššej kvality, spolupracujeme s viacerými renomovanými spoločnosťami v oblasti výroby domácich spotrebičov, drezov a kuchynských doplnkov.