Tmavá kuchyňa – to je stretnutie luxusu, elegancie a nadčasovosti. Maximálne zvodný dizajn v tmavých prírodných tónoch sa stal absolútnym hitom a oslovuje stále viac odvážnych, ktorých tmavá farba v kuchyni fascinuje svojou schopnosťou ladiť s kontrastom.

 

Aj v tmavých kuchyniach môže byť viac svetla. Pýtajú si viac priestoru, veľa slnka aj kontrastu, no práve vďaka tomu majú svoje osobité čaro. Hnedá a čierna sa v kuchyni kamaráti s bielou aj sivou. Tmavé odtiene sú sebaisté, moderné a kombinovateľné s leskom či matom. Antracit po novom dobýja kuchynské linky. Nechajte sa inšpirovať nami vybranými kuchyňami, ktoré majú v sebe kus originality aj kúzla.

 

Inšpirácia 1 – Prirodzený kontrast

 

kuchyna na mieru HANAK, tmave drevo, bezovy lak

 

Tmavé odtiene majú obrovskú výhodu – dajú sa dobre kombinovať s inými farbami a vytvárajú s nimi prirodzený kontrast. Viac svetla do tmavej kuchyne prinesiete kombináciou tmavej a svetlej farby. Presvetliť priestor a získať elegantnú a pohodovú atmosféru v kuchyni môžete napríklad svetlou kamennou pracovnou doskou.

 

kuchyna na mieru HANAK, dyha a lak

Pokiaľ má byť v kuchyni dominantnou farbou tmavá, najlepšou voľbou je použitie kontrastnej bielej farby a dekóru dreva, ktorý zjemní celkový dizajn kuchyne. Môžete ho využiť len na niektorých častiach skriniek, alebo mu ponechať dôležitú úlohu na výraznejšej ploche.

 

Inšpirácia 2 – Stále aktuálny lesk

 

cierna lakovana kuchyna na mieru HANAK

 

Lesk v kuchyni sa považuje za modernú záležitosť. Luxusným dojmom pôsobí lesklý čierny nábytok s kontrastnou bielou a hnedou, samozrejme tiež v lesklom prevedení. Keďže najvýraznejšou schopnosťou lesku je odrážať svetlo, hodí sa aj do menších kuchýň, v ktorých opticky zväčšuje priestor. Ak sa rozhodnete pre vysoký lesk, nemusíte sa obávať, pretože lesk v kuchyni nestarne.

 

cierna kuchyna HANAK s ostrovom na mieru

 

Pozrite si kolekciu vybraných dizajnových kuchýň v lesklom prevedení a nechajte sa okúzliť neodolateľnou čiernou farbou kuchyne na mieru vo vysokom lesku.

 

Inšpirácia 3 – Romantická tmavohnedá

 

rustikalna kuchyna na mieru HANAK

 

Aj rustikálne kuchyne v tmavom prevedení môžu pôsobiť romanticky, útulne a zároveň moderne. Opäť platí pravidlo kontrastov, pričom pokojne môžete vyvážiť rovnaký podiel čiernej (resp. tmavohnedej) s bielou alebo smotanovou farbou. Osvetlenie v bielej farbe dokáže spraviť z kuchyne, v ktorej prevláda tmavá, intímnu romantickú zónu.

 

klasicka kuchyna na mieru HANAK s tmavym drevom

 

Dlhoročnú tradíciu večne živých rustikálnych kuchýň z produkcie značky HANÁK rozoznáte na detailoch. Vidiecky štýl je práve o precíznosti, úchytkách a najmenších detailoch dokončených s maximálnou precíznosťou.

 

Inšpirácia 4 – Antracit a extra dávka vkusu

 

kuchyna na mieru HANAK v šedom laku

 

Antracitové, sivé odtiene dobývajú kuchyne a netreba mať viac pred nimi rešpekt. Tmavá sivá farba si priam žiada k sebe (sivo)bielu, ktorá dodáva kuchyni nádych čistoty. Antracit nádherne vynikne aj pri prírodnej svetlejšej hnedej farby dreva.

 

siva kuchyna na mieru HANAK v laku

 

Pokiaľ si zvolíte kuchynskú linku v tmavšej antracitovej farbe, mimoriadne elegantné a vkusné prevedenie dosiahnete tak, že pracovná doska bude v tmavohnedom prevedení a podlaha sivobiela. K sivej doplňte drevo, ktoré dodá interiéru teplo a pocit domova.

 

Inšpirácia 5 – Matné farby v kuchyni

 

čierna lakovana kuchyna na mieru HANAK

 

Čierna v kuchyni pôsobí luxusne a dodá vášmu domovu osobitý charakter. Zvlášť matné farby sú mimoriadne trendy a hodí sa k nim svetlé drevo s viditeľným česaním a priznanými chybami. Ideálne sú k tmavo-šedému , alebo čiernemu matnému laku aj spotrebiče v týchto farbách.

 

čierna kuchyna na mieru HANAK v matnom laku v kombinacii so svetlym drevom

 

Pri takejto kombinácii dýha, alebo masív vo svetlých tónoch mimoriadne vynikne. Priestor bude pôsobiť elegantne, nadčasovo a moderne. Drevo sa pri tmavým matných tónoch zvýrazní a izba bude mať zrazu teplejší podtón.