Pri zariaďovaní interiéru je kuchyňa miestnosťou, ktorá si zvyčajne zaslúži najviac našej pozornosti. Prepojiť funkčnosť, kvalitu a dizajn nie je vždy ľahké a preto je vhodné obrátiť sa na špecializované kuchynské štúdio. Prinášame vám niekoľko tipov, ako vytvoriť modernú kuchyňu, ktorá bude srdcom a pýchou vašej domácnosti.

Ostrovček – dominanta kuchyne

Posledné roky je ostrovček najžiadanejší prvok v modernej kuchyni. Môžeme ho využiť ako jedinú pracovnú plochu a umiestniť doň drez aj varnú dosku, alebo len ako doplnok ku kuchynskej linke. S pridaním barového sedenia navyše vytvoríte miesto pre rýchle raňajky, či posedenie s priateľmi. Ostrovček ponúka mnoho kombinácií použitých materiálov a tak kľudne môže byť dizajnový stredobod celej kuchyne.

ostrovček mv kuchyni

 

Sklenené skrinky s podsvietením

Sklo má v každej domácnosti všestranné využitie a nemusíte sa báť ho využiť aj v kuchyni. Presklené kuchynské skrinky či police dodajú eleganciu a punc luxusu celej miestnosti. Výborne sa hodia najmä do tmavej kuchyne. Dokonalosť presklených skriniek dosiahnete pridaním LED podsvietenia, ktoré dodá modernej kuchyni absolútny wow efekt.

sklenené skrinky v kuchyni

 

Vinotéka

Víno už nemusíte skrývať v pivniciach, aby ste zabezpečili správne skladovanie. V modernej domácnosti sa pri návrhu kuchyne myslí naozaj na všetko. Áno, aj na tých, ktorí ocenia vždy správne vychladenú fľašu vína, či už po náročnom pracovnom týždni alebo príchode neohlásenej návštevy. Vstavaná chladnička na víno sa rýchlo stane obľúbených funkčným i dizajnovým prvkom kuchyne.

Vinoteka v kuchyni

 

Bezúchytkové otváranie skriniek a zásuviek

Minimalizmus je obľúbený štýl pri návrhu dnešných kuchýň, pri ktorom sa čoraz častejšie opakujú požiadavky na bezúchytkové otváranie skriniek a zásuviek. Takáto kuchyňa pôsobí nadčasovo a jej výhody oceníte aj pri bežnom upratovaní, pretože skrinky sa ľahko udržiavajú čisté. Navyše bezúchytkové kuchyne sú bezpečnejšie aj pre rodiny s deťmi, keďže nehrozí riziko zachytenia a udretia.

Bezúchytková kuchyňa

 

Závesné police

Minimalistické kuchyne veľmi dobre dotvoria aj závesné kovové police, ktoré sa výborne hodia do interiéru v industriálnom štýle. Môžete ich využiť aj na sklenené poháre, či rôzny riad, ktorý by bola škoda ukryť v útrobách kuchynskej linky. Do políc môžete uložiť aj ťahavé rastliny, ktoré dodajú vašej kuchyni atmosféru.

Závesné police v kuchyni