Napriek dobe moderného dizajnu a nadčasových trendov v zariaďovaní interiérov, mnohý z nás sa radi vracajú k dobrým starým spomienkam. Atmosféra domácej vidieckej kuchyne sa hlási o slovo a pýta si pozornosť.

 

Taliani vedia ako na krásny dizajn

 

Aj keď si vyberiete rustikálny štýl, vždy môže byť tento retro dizajn zhotovený z moderných materiálov, ktoré dodržiavajú ekologické zásady a nekazia naše zdravie. V klasickom dizajne sa vyrábajú aj krásne spotrebiče do domácnosti od talianskej rodinnej spoločnosti STEEL. Ručná precízna práca spotrebičov je vidieť na prvý pohľad.

 

vintage kuchyňa so sporákom STEEL v čiernej farbe

 

Staré a nové zároveň

 

Moderná minimalistická doba ponúka možnosť aj takéhoto iného dizajnu. Pozor, neprichádzate ale o výhody funkcii moderných spotrebičov. Starý štýl neznamená staré funkcie. Práve naopak. Takto môžete mať doma nový spotrebič s tými najlepšími funkciami, ale v krásnom rustikálnom štýle, ktorý nie je tuctový.

 

sporák ASCOT v bielej farbe

 

Zlaďte to dokonale

 

Obľuba vidieckych kuchýň znamená aj čiastočný únik z ultra-modernej doby a pocit návratu do detských čias u mamy či babky v kuchyni. Množstvo dostupných značiek ponúka spotrebiče s dizajnom zodpovedajúcim retro alebo vidieckemu štýlu. Talianska značka STEEL vám ponúka aj možnosť zladenia spotrebičov v takomto štýle nielen čo sa týka farby prevedenia, ale aj úchytiek a gombíkov. V rustikálnej kuchyni tak môžete mať v rovnakom dizajne chladničku, sporák či rúru.

 

sporák OXFORD značka Steel

 

Ukážte svoje spotrebiče

 

Dnešné trendy v kuchyniach ponúkajú dva rozdielne pohľady na spotrebiče. Jedny spotrebiče „zakrývajú“ nábytkom a sú tak plnezabudovateľné, druhé trendy spotrebiče priznávajú a nechávajú ich vyniknúť. Pri rustikálnom alebo Vintage štýle sa kladie dôraz na detaily prevedenia, a tak spotrebiče spadajú do druhej spomínanej kategórie.

 

sporák OXFORD v čiernom prevedení vo vidieckej kuchyni

 

Vidiecke kuchyne sú o rôznych ornamentoch, istej zdobenosti a miernej romantickosti tvarov, ktoré sú opakom strohej jednoliatosti minimalizmu. Preto aj spotrebiče vo vidieckom dizajne sú skôr pompéznejšie, farebnejšie s rôznymi výraznými prvkami, ktoré spolu s nábytkom kuchyne vytvárajú komplexný celok s perfektným dojmom. Majú byť výrazné a často sú ozdobou každej štýlovej kuchyne.

 

rustikálny varný panel s digestorom značky STEEL

 

Pri výbere sa poraďte

 

Takýto vintage dizajn nie je pre každého a treba s ním narábať opatrne. Rôzne typy nábytkov a doplnkov nemusia spolu vyzerať vždy dobre. Dajte si preto poradiť dizajnérom, architektom alebo skúseným interiérovým štúdiom. Veď predsa každý chce, aby mal svoju nový kuchyňu krásnu, ale zas nie gýčovú, preto odporúčame dať na rady týchto odborníkov. Vaša rustikálna kuchyňa s rustikálnymi spotrebičmi bude potom stáť za to.