Hlučný a nie veľmi vkusný odsávač pár je minulosťou. Z našej kuchyne ho vytláča svojský, elegantný a moderný konkurent v niekoľkokrát tichšej verzii, ako bol jeho prvý predchodca.

 

Menej hluku v prítomnosti

 

Domáce spotrebiče podľahli tlaku požiadaviek moderného človeka, ktorý túži žiť ekologicky a v harmónii. Zvuk digestora býval často rušivým elementom v domácnosti či v kuchyni. V minulosti sme sa mu nevyhli, respektíve nemali sme veľmi na výber. Človek moderného sveta je však tvor vynaliezavý, v každodennom hluku, ktorým nám stroje dávajú najavo svoju činnosť, zatúžil po eliminácii nadbytočného hluku a jeho túžba sa prejavuje v schopnosti vylepšovať, inovovať a spájať výkon techniky s moderným dizajnom a s požiadavkami, ktoré sú na dnešné spotrebiče kladené.

 

ostrovný digestor znacky Max Fire

Odsávač pár SOSPESA PANELLO

 

 

V tichšom režime

 

Technológie napredujú. Vývoj digestorov sa pohol do viacerých strán. Pri výbere môžete skĺbiť výkon aj moderný dizajn a zároveň odhlučniť svoju domácnosť až o niekoľko decibelov. Novodobým hitom modernej a pohodlnej kuchyne sa stáva tichý digestor, ktorý pri potrebe odsávania zápachu pri varení značne odbremení domácnosť od hluku, na aký sme bývali zvyknutí. V porovnaní s jeho prvým predchodcom vydáva niekoľkonásobne tichší zvuk a pritom môže byť ešte výkonnejší.Navyše môže byť vkusným doplnkom kuchyne.

 

ostrovný odsávač pár K 109, značka Max Fire

Ostrovný digestor Max Fire model K 109

 

 

Krása aj výkon

 

Ak chcete, aby bol odsávač pár estetickým a zároveň výkonným doplnkom v priestore, na trhu nájdete ponuku dizajnových digestorov napríklad v podobe lustra. Pre minimalistov je vytvorený odsávač pár skrytý v pracovnej doske alebo zapustený v hornej skrinke, ktoré priestor nijako nerušia. V technológiách napreduje vývoj v znižovaní hlučnosti, vo zvyšovaní výkonu a vylepšovaní systémov filtrov.

 

digestor s indukciou 61 29, značka Sil Fim

Zabudovateľný odsávač pár s indukciou značky Sil Fim

 

 

Oplatí sa investovať

 

Základnou časťou, ktorá dáva do pochodu digestor, je motor. Od neho závisí výkon, aký podá vo vašej kuchyni odsávač pár, ale aj zvuk, ktorý vydáva. Hlučnosť digestora sa udáva v decibeloch. Nemala by sa dostať nad hranicu 60 dB.Pokiaľ sa bavíme o tichom digestore, tak tu sa parameter hlučnosti drží v rozmedzí 29-50 decibelov. Jedná sa už o kvalitnejšie odsávače pár. Tie novodobé sú vybavené protihlukovými vankúšikmi alebo reguláciou výkonu. Skĺbiť výkon s dizajnom a tichším prevedením sa tvorcom podarilo, pokiaľ chcete investovať do výkonnej krásy, ktorá moc hluku nerobí, určite nebudete ľutovať.

 

Podskrinkový digestor Sil Fim model 43

Skrinkový model digestora 43 značky Sil Fim