Úložné priestory, či už šatníky alebo vstavané skrine, sa stali v posledných rokoch obľúbenou súčasťou našich domov. Pokiaľ túžite po novom bývaní, skúste byť trochu nadčasoví. Ako sa hovorí, všetko začína snom. Nezabudnite v tom sne na obrovský šatník, ktorý vám pomôže udržiavať vo vašej domácnosti poriadok a prehľadnosť.

 

 

Priestranný šatník na mieru HANAK v tmavom dreve

 

Úložné priestory sú praktické, funkčné, prehľadné. Aj preto sa stali trendom vo svete bývania. Do menších priestorov sa hodia vstavané skrine a do väčších sa odporúčajú šatníky. Za šatníky sa považuje osobitná miestnosť či izba, ale aj väčší výklenok v domácnosti, do ktorého môžete vojsť cez dvere. Môže byť aj súčasťou izby, do ktorej sa dostanete cez posuvné dvere.

 

Šatník alebo vstavaná skriňa?

 

Všetko závisí od toho, koľko miesta poskytuje bývanie a či máte možnosť vyčleniť jednu izbu na samostatný šatník. Do bytov, ktoré sú limitované menšou rozlohou, sa zväčša hodia vstavané skrine. Nezaberajú toľko miesta, avšak spĺňajú svoj účel. Skrine s posuvnými dverami od podlahy až po strop ponúkajú množstvo úložného priestoru, odľahčujú priestor a možno ich dokonale napasovať do interiéru tak, aby harmonicky ladili s ostatným nábytkom. V menších obydliach môžete využiť aj rohové priestory, vďaka ktorým dáte nevyužitému miestu nový rozmer.

 

 

Vstavaná skriňa v laku mocca

 

Pre minimalistov a milovníkov vzdušného priestoru

 

Pokiaľ plánujete bývanie v novom dome, alebo si chcete renovovať starší dom, zvážte, či by nestálo za to obetovať jednu izbu šatníku. Vstavané skrine sú vkusné, no ak máte radi „vzdušný priestor“ a minimalizmus, tak šatne v osobitnej miestnosti ponúkajú niekoľko výhod. Okrem toho, že budete mať vždy prehľad o tom, aké šatstvo sa vo vašej skrini nachádza, šatník odľahčí ostatné miestnosti v dome od veľkých skríň, čím vaša domácnosti získa voľný priestor, ktorý pôsobí čisto a upratane.

 

Vzdušný šatník na mieru HANAK, otvorena satna na mieru

 

 

Šatníky na mieru

 

Mať samostatný šatník v dome začína snom. Či už sa vám zdá byť reálny, alebo nie, niekedy to chce len poradiť sa s architektom, ktorý dokáže napasovať šatník aj do menšieho priestoru a to tak, že aj keď nie je práve k dispozícii voľná izba, iba využije niektorý výklenok v domácnosti. Moderné otvorené šatníky, predsieňové šatne, či vstavané skrine, ktoré pasujú do moderných interiérov nových domov a sú vyrábané na mieru pre každého zákazníka, patria aj do portfólia značky Hanák.

 

Biela lakovana vstavaná skriňa