Drevo v interiéri podčiarkuje čaro domova, vytvára prirodzenú atmosféru a slúži nielen ako funkčný a dizajnový prvok v našich obydliach. Jeho nádych v interiéri môžeme zažívať aj v podobe obkladov stien, ktoré okrem iného, slúžia aj ako tepelný izolant.

 

Keď sa povie drevo, niekde hlboko v nás sa ozve hrejivý pocit domova. Prírodné vlastnosti dreva pôsobia na človeka priaznivo, vytvárajú jedinečné ovzdušie v našich domácnostiach a harmonizujú nás na akejkoľvek úrovni. Navyše, drevu sa pripisuje hlavne všestranné praktické využitie, ktoré je v dnešnej modernej dobe možné vidieť v dokonalom dizajnovo-štýlovom prevedení v našich obydliach.

 

drevený nábytok v interiéri

 

Tmavé drevo je „in“

 

Drevo v interiéri sa čoraz viac teší svojej príťažlivosti v tých najrôznejších podobách, no rovnako ako čokoľvek iné na trhu, podlieha svojím trendom. V súčasnosti je v popredí tmavá farba, ktorá sama o sebe nemá na človeka osobitý vplyv. Pri vhodnej kombinácii farieb však pôsobí moderne, luxusne aj štýlovo a dodáva hrejivý pocit domova.

 

tmavé drevo je in, drevene obklady stien na mieru

 

Tmavé dvere v domácnosti, tmavá drevená podlaha, jedálenský stôl v tmavom prevedení, to všetko môže dodať šmrnc vášmu interiéru, aj keď je ladený do svetlých odtieňov. Pre inšpiráciu môžete nahliadnuť do našej galérie už uskutočnených realizácií.

 

tmavé drevo v obývačke, obyvacka na mieru HANAK

 

Drevo prežíva renesanciu

 

O dreve sa hovorí, že je večne živým materiálom. Ako stavebný materiál ho používali ľudia od nepamäti. Začiatkom 20. storočia bolo aj napriek svojím pozitívnym vlastnostiam postupne nahradzované tehlou, betónom a oceľou. Zhruba v polovici minulého storočia prestalo byť drevo vnímané ako konštrukčný materiál nielen v priemysle, ale aj v súkromí. Avšak v tomto miléniu zažíva drevo svoju renesanciu. Používa sa hlavne na zariadenie interiérov obydlí. Človek je tvorivý a tak nádych dreva môžeme vo svojich domovoch zažívať nielen v podobe nábytku či podlahy, ale vďaka obkladom z tohto materiálu ho môžeme vidieť aj po stenách.

 

kuchyna na mieru v bielom laku, dreveny stol vo svetlej dýhe

 

Drevený obklad ako tepelný izolant

 

O tom, že fantázii sa medze nekladú ani v prípade dreva, vypovedá napríklad skutočnosť o využití drevených palubových dosiek, ktorým našli interiéroví dizajnéri využitie aj na obkladanie stien. Vznikajú tak nádherné nástenné dekorácie v obývačke, či chodbe, kde miesto na maľované obrazy môže plnohodnotne nahradiť prírodný umelecký výtvor z dreva. Navyše, drevený obklad pomáha znižovať tepelné straty, čiže nejde len o dizajnovú voľbu, ale aj o praktické využitie tohto materiálu.

 

drevený obklad stien, drevena postel, šatník na mieru HANAK

 

Drevený obklad na steny sa hodí do moderných domácností. Vo veľkých priestoroch sa čoraz viac objavujú masívne obklady stien z dreva. Tie sú originálne, vkusné a už len pri pohľade na „obraz“, ktorý vznikol poukladaním kusov z dreva, sa duša človeka akoby dotýkala lesa.