Za letné trendy môžeme jednoznačne považovať tie, ktoré nás v teple schladia a vnesú tak do našich obývačiek farebný kus osvieženia.

 

V lete sa málo zdržujeme vo svojich domácnostiach a voľný čas po práci trávime hlavne pri vode alebo v prírode. Večer sa však vraciame do vyhriatych domovov a pokiaľ nemáme klimatizáciu, ani ventilátor, často sa nepodarí úplne schladiť teplý vzduch. Môžeme sa ale osviežiť pohľadom na farebné dekorácie, ktoré v nás potlačia oheň, či pocit tepla a nechať sa občerstviť prírodnými motívmi.

 

Schlaďte sa farbami

 

Modrá v nás evokuje vodu a sviežosť. Zelená a hnedá zase pobyt v lese, kde je za horúceho počasia príjemne. Biela pripomína sneh. Keď do priestoru obývačky vnesieme v lete farby, ktoré navodzujú pocity osvieženia či zimy, hneď sa v nej bude lepšie dýchať aj za horúcich letných dní. Ako na to? Vytvorte si sezónne dekorácie, do ktorých netreba investovať, stačí ich len naplniť kusom prírody.

Modrá a zelená farba evokujú sviežosť a vodu

 

Dekorujte pre pocit sviežosti

 

To, na čo sa naše oko pozerá, značne ovplyvňuje naše vnútorné pocity. Aj tie fyzické. Letným farebným trendom je preto biely kameň najlepšie v kombinácii so zelenou a modrou. Najlepšie v prírodnom prevedení. Pokiaľ nie ste veľmi kreatívny typ človeka, alebo patríte medzi minimalistov, postačí vám jeden veľký kus bieleho kameňa. Môžete ho položiť na zem, alebo postaviť na stred konferenčného stolíka. Hlavné je, aby ste ho mali v zornom uhle pohľadu.

 

Ak patríte medzi tvorivé osoby, ktoré majú vrodený zmysel pre estetiku, vytvorte si farebnú dekoráciu, ktorá vás uspokojí aj dodá pocit sviežosti. Vezmite niekoľko malých bielych okruhliakov, vložte ich do veľkej priesvitnej sklenenej vázy s kvetmi, najlepšie v modrej, bielej, či fialovej farbe a položte na miesto, ktoré často púta vašu pozornosť.

Biela a izbové rastliny navodia pocit sviežosti

 

Pohrajte sa

 

V lete je dôležitý pocit sviežosti. Pri jeho vytváraní vo vašej obývačke sa pohrajte s fantáziou a držte sa letného pravidla – zvoliť si doplnky so sviežimi motívmi. Napríklad zavesiť na stenu obraz, na ktorom je vodopád, les alebo fotografia Islandu, či tučniakov v Antarktíde. Motívy majú pomôcť navodiť pocit chladu, či osvieženia. Dekoračné predmety ako vankúše či pokrývky na gauč môžete mať v bielej, modrej a zelenej farbe. Keď sa o ne opriete, na podvedomej úrovni potláčajú pocit tepla. Po lete ich zas môžete vymeniť za jesenné farebné trendy.

Rastliny v interiéri evokujú pocit chladu