Interiérové dvere dodávajú osobitý charakter vášmu domovu a pokiaľ si ich dáte vyrobiť na mieru, vnesiete do vašej domácnosti extra dávku atraktivity, originality aj nadčasového štýlu. Okrem unikátneho dizajnu sa potešíte aj funkčnému charakteru dvier.

 

Nahliadnite do sveta, v ktorom sú dvere v interiéri viac ako len funkčným doplnkom v domácnosti. Okrem toho, že oddeľujú miestnosti, či jednotlivé obytné zóny, určujú špecifikum a povahu daného domova. Pokiaľ si zariaďujete interiér nového bývania, alebo na vás čaká rekonštrukcia, máme pre vás niekoľko inšpiratívnych impulzov, ktoré podčiarkujú čaro moderného bývania.

 

biele lakované interiérové dvere

 

Lak a dýha – záruka odolnosti

 

Dvere dotvárajú celkový dizajn interiéru. Aby ladili s domácnosťou, treba zvoliť predovšetkým vhodný typ materiálu a farbu. Tá má byť v súlade s podlahou alebo nábytkom. Malé byty si pýtajú bledšie dekóry, ktoré presvetlia miestnosti. Vo väčších bytoch či domoch sa tohto pravidla držať netreba. Môžete experimentovať. Stačí, keď farba nábytku a podlahy vytvoria harmonický efekt s farbou interiérových dverí.

 

interiérové dvere HANAK na mieru v dýhe

 

Možností povrchových úprav je niekoľko. Bežne sa používa dýha, lak, laminát, sklo a fólia v lesklom a v matnom prevedení. Avšak najvyššiu kvalitu, odolnosť a exkluzivitu vám zaručia lakované alebo dýhované dvere.

 

Dýha prinesie do vašej domácnosti kus prírody, zatiaľ čo kvalitná povrchová úprava lakom je jedinečná, neporovnateľná a dlhotrvajúca. Lakované dvere HANÁK majú viacero vrstiev laku, ktoré zaručujú nielen farebnú stálosť samotného laku, ale najme vynikajúce vlastnosti nenasiakavosti vlhkosti.

 

Bezfalcové dvere – elegantný trend

 

Vybrať si môžete medzi falcovým a bezfalcovým prevedením. Falcové interiérové dvere vyčnievajú do priestoru a majú priznané pánty. Skryté pánty sú finančne náročnejšou investíciou, ale prispievajú k elegantnému a estetickému prevedeniu. Bezfalcové vyhotovenie interiérových dverí nemá profilovanú hranu a vďaka tomu je dverové krídlo v jednej rovine so zárubňou – je zapustené v oblôžkovej zárubni a nevyčnieva do priestoru. Dverné krídlo je zavesené pomocou skrytých zapustených závesov, ktoré zaručujú tichý chod dverí.

 

interiérové dvere HANAK na mieru v laku

 

Tento typ dverí je ideálny najmä k jednotnému dizajnu chodby, či haly, kde sa pridávajú napríklad aj obklady stien. Obklady stien môžu byť vyrobené z rovnakého materiálu ako interiérové dvere, čo dodá miestnosti nadčasovosť a ucelenosť. Dvere sú potom homogénnou súčasťou obkladu stien z laku či dýhy a výsledok je úžasný. Zjednotíte tak celú miestnosť a štýlovosť vášho interiéru sa okamžite zvýši na maximum.

 

Posuvný oddeľovač

 

Okrem dverí s bežným spôsobom otvárania existujú tiež rôzne typy posuvných dverí – môžu sa posúvať pred stenu alebo do stavebného puzdra. Dokážu poslúžiť napríklad ako spojovník do kuchyne a obývacej miestnosti. Ich funkčnou stránkou je oddelenie hluku jednej miestnosti od druhej.

 

posuvné interiérové dvere hanak

 

Pre inšpiráciu si pozrite posuvné interiérové dvere Boston. Sú presklené a dokonale presvetlia váš domov. Vyniknú vo vstupných priestoroch, v ktorých svojím vzhľadom zdôraznia zariadenie danej miestnosti. Posuvné interiérové dvere HANÁK môžu byť aj „plné“ a tak ako ostatný nábytok, dajú sa vyrobiť na mieru, presne do vášho interiéru.

 

Atypické rozmery

 

Štandardné rozmery interiérových dverí v šírkach 60/70/80/90 cm, majú klasické rozmery stavebných otvorov. Do tých sa osádzajú interiérové dvere a otvory sú teda v šírkach 70/80/90/100 cm. Výška stavebného tvora pre štandardné dvere je väčšinou 202 cm.

 

rôzne typy dverí na mieru

 

Neštandardné rozmery dverí je potrebné vyhotoviť podľa požadujúcich rozmerov. Spoločnosť HANÁK, ktorá vyrába nábytok do celého sveta, vyrobí interiérové dvere na mieru. Na výber máte rôzne typy modelov dverí, množstvo farieb (lak podľa vzorkovníka RAL), niekoľko možností povrchových úprav a rôzne možnosti výšok, a to až do výšky dverného krídla 2 700 mm. To všetko vo vysokej kvalite a unikátnom dizajne.

 

Skryté zárubne

 

Čoraz obľúbenejšie sú skryté zárubne, ktoré nahrádzajú už zastarané neestetické oceľové zárubne. Vsádzajú sa do stavebného otvoru až v konečnej fáze stavby, kedy sú hotové omietky a je položená podlaha. Ide o minimalistické a nadčasové riešenie vhodné do moderných interiérov. Nie je však vhodné pre každý typ dverí. Preto aj v tomto prípade je vhodné poradiť sa s odborníkmi, ktorí vám ukážu viac zo sveta interiérových dverí.

 

Magnetický padací prah

 

Moderné interiérové dvere ponúkajú viaceré vymoženosti ako napríklad magnetické padacie prahy. Aj interiérové dvere HANÁK disponujú takýmto typom prahov.

 

Rustikálny interiér – rustikálne dvere

 

Ak obľubujete klasický vidiecky štýl, môžete mať v tomto smere vyrobené aj dvere na mieru. Rôzne ozdobné prvky sú vnesené aj do elegantného dizajnu modelu VERONA.

 

kvalitné interiérové dvere VERONA

 

Na čo dbať pri výbere?

 

Doplnky dverí sú nemej dôležité ako samotné dvere. Kľučky a zámky dotvárajú celkový vzhľad dverí, preto je podstatnou záležitosťou výber kovania. Najčastejšou voľbou sú otvory zámkov na klasický izbový kľúč, ale známe je aj kovanie na vložkový zámok, či kovanie bez otvoru na kľúč s otočným zámkom vhodný pre dvere do kúpeľne a WC. Takýto zámok je bezpečný a v prípade potreby zaistí z vonkajšej strany núdzové otvorenie.

 

sklenené interiérové dvere na mieru, model fly

 

A na záver ešte pomôcka pri výbere ľavých alebo pravých dverí. Aké potrebujete, zistíte jednoducho. Postavte sa pred pomyselné dvere a predstavte si, že ich otvárate smerom k sebe. Ak ich prirodzene otvoríte ľavou rukou, sú ľavé, ak pravou rukou, sú pravé.