Ak vás čaká zariaďovanie nového domova, alebo ste sa odhodlali váš súčasný interiér prerábať, tak sa určite zamýšľate nad výberom toho správneho nábytku a spotrebičov. Napriek tomu, že je dnes na trhu veľké množstvo nábytku každého druhu, a zo všelijakých obchodov sa na vás valia ponuky, na mieste je zamyslieť sa aj nad výrobou nábytku na mieru.

 

Výhody nábytku na mieru

Aj keď vás na nábytku v obchodoch môže lákať cena a časová nenáročnosť, nábytok na mieru vás presvedčí svojimi nespočetnými výhodami. Jednou z výhod je dokonalé využitie priestoru, či už v malých bytoch alebo aj veľkých priestranných rodinných domoch. Úložné priestory, ako sú napríklad vstavané skrine, ľahko navrhnete podľa svojich predstáv a vyrobené budú presne do priestoru vo vašom domove. Naviac, to, z akého materiálu a akej farby bude vyrobený, je len a len na vás.

 

moderná vstavaná skrina na mieru v sedom laku

 

Väčšinou sa však odporúča pre úložné priestory voliť prírodné materiály a farby, ktoré nechajú v miestnosti vyniknúť ostatný nábytok na mieru. Mohutné voľne stojace a vstavané skrine by mali byť neutrálnej farby a nadčasového dizajnu, nakoľko je tu veľký predpoklad, že daný nábytok bude na tom konkrétnom mieste dlhšiu domu. K výmene nábytkových častí dochádza skôr pri menšom nábytku.

 

ulozne priestory na mieru, moderne police

 

S nábytkom na mieru môžete nechať v interiéri vyniknúť aj kus seba, a to napríklad vstavanou knižnicou plnou kníh, ktoré máte tak radi, a ktorá sa ľahko stane stredobodom vašej obývačky. Detské izby s nábytkom na mieru sa razom stanú vysnívaným malým kráľovstvom vašich detí, ktoré odzrkadlia ich osobnosť a záujmy.

 

kozena sedacka a kozene kreslo na mieru hanak

 

Výrobu nábytku na mieru oceníte aj v kuchyni. Navrhnúť kuchynskú linku úplne na mieru je snom každej ženy. V kuchyni trávime množstvo času a často ju využívajú všetci členovia rodiny. Dnes sa čoraz viac kladie dôraz na jej dizajn a estetickú predstavu majiteľa, a v neposlednom rade aj na funkčnosť. Do takejto dokonalej kuchyne nepochybne patria aj kvalitné vstavané spotrebiče.

 

 

Kedy myslieť na výber nábytku a vstavaných spotrebičov?

Ako sa vraví „fantázii sa medze nekladú“ a to platí aj pri nábytku na mieru a výbere spotrebičov. Avšak, väčšine ľudí sa už pri prvotnom hľadaní možností zatočí hlava. Najistejšie je zveriť sa do rúk odborníkov. V našom štúdiu vám radi poradíme a nájdeme ideálne riešenie pre vašu domácnosť. Navrhneme interiér aj spotrebiče individuálne, na mieru vašim potrebám.

 

moderne vstavane spotrebice

 

Kedy je ten správny čas?

Na túto otázku asi neexistuje presná odpoveď, no netreba si to nechávať na poslednú chvíľu. Pri novostavbe nás môžete kontaktovať v štádiu riešenia projektu, pri hrubej stavbe alebo pri zariaďovaní. Najlepšie však je, ešte úplne na začiatku stavby, aby ste ešte mohli pozmeniť rozmiestnenie elektriky, vody a plynu. Rovnako tak, aby ste do stavby ešte vedeli zapracovať napríklad potrubie pre vzduchotechniku digestora.

 

spálna na mieru hanak

 

Treba myslieť na to, že aj vypracovanie návrhu a zapracovanie korekcií si vyžaduje čas a takisto aj výroba nábytku môže trvať niekoľko týždňov. Ideálne je začať s návrhmi minimálne 2-4 mesiace pred tým, ako by mal byť nábytok dodaný.

 

Ako celý proces prebieha?

Všetko začína prvotným stretnutím, na ktorom sú predstavené priestory, pre ktoré sa bude nábytok vyrábať a takisto všetky preferencie investora (majiteľa) bytu či domu. Dobré je myslieť na každý detail, popísať nám váš štýl, teda víziu o vysnívanom dizajne interiéru, preferované materiály a farby. Pokojne si stiahnite fotky interiérov, prípadne obrázky vizualizácii ako inšpiráciu, pre ukážku, čo sa vám páči.

 

nadcasovy nabytok na mieru do bytu

 

My sa pokúsime všetky vaše požiadavky zapracovať, nielen z hľadiska dizajnu, ale prihliadame aj na praktické stránky stavby, spotrebičov a nábytku, a to napríklad či sú dané veci aj technicky vyrobiteľné. Následne vám vypracujeme návrh nábytku, predstavíme vám váš nový interiér a umiestenie spotrebičov, pripravíme dizajnové vizualizácie a cenovú ponuku pre daný priestor.

Po vašom odsúhlasení prichádza na rad finálne zameranie priamo u vás a nábytok zadáme do výroby. Vyberú sa definitívne modely spotrebičov. Samozrejmosťou je odborná montáž zabezpečená našimi odborne školenými montážnikmi.

Ak si neviete rady, obráťte sa na nás s akýmikoľvek požiadavkami na nábytok na mieru, vstavaný nábytok, či spotrebiče, a my vám pomôžeme zorientovať sa v širokej ponuke materiálov, s návrhom interiéru až po kompletnú realizáciu vášho vysnívaného domova.