Vstavané skrine na mieru sú stále obľúbený úložný priestor v našich domácnostiach aj napriek trendu moderných otvorených šatní a šatníkov bez dverí. Z viacerých faktov sme pre vás vybrali 3 základné dôvody, prečo je vstavaná skriňa stále správny typ nábytku pre každého.

 

Na mieru

 

Či si vyberáte úložné priestory do detskej izby alebo do garáže, je to vlastne jedno, keďže materiálov je neúrekom a všetko prispôsobujete na mieru do daného priestoru. Nekonečné možnosti dnešného nábytku na mieru záležia už len na vás.

 

vstavaná skrina na mieru do garáže

 

Vstavaná skriňa na mieru sa vždy zabudováva presne do určitého priestoru. Často je tento priestor už predpripravený výklenok, ktorý je vyrobený zo sadrokartónu alebo bežnej murovanej steny. Voľba takéhoto vstavaného nábytku spočíva najmä v možnosti prispôsobiť si nábytok vlastným požiadavkám, alebo už konkrétnym parametrom daného priestoru.

 

vstavané srkine na mieru do detskej izby

 

Na rozdiel od sektorového nábytku, ktorý má z výroby dané rozmery, vieme našu skriňu prispôsobiť a zapasovať tam, kde chceme a ako chceme. O rozmeroch predsa rozhodujeme pred výrobou nábytku. Preto mať úložný systém na mieru má samozrejme svoje výhody.

Treba myslieť na to, že nábytok na mieru, zhotovený presne podľa našich individuálnych požiadaviek by sme nikdy nemali porovnávať z výrobkom, ktorý má už dané rozmery. Ide o dva úplne odlišné produkty a preto vždy porovnávajme „jablká s jablkami“.

 

Dizajn

 

Na rozdiel od katalógového nábytku daných rozmerov, si vlastnú vstavanú skriňu vieme vybrať z rovnakých materiálov, z akých máme doma zvyšný nábytok. Najme značka HANÁK prináša túto originálnu výhodu. Výrobca HANÁK dáva zákazníkom možnosť mať zhotovený nábytok na mieru do celého interiéru.

 

vstavané skriňa na mieru do predsiene

 

To znamená, že ak sa rozhodujeme pre skriňu na mieru do chodby, môžeme ju mať napríklad z rovnakého dubu ako sú interiérové dvere v chodbe, či zvyšný doplnkový nábytok ako komoda alebo botník.

 

zrkadlová skriňa na mieru do chodny

 

Zjednotenie interiéru je naozaj dizajnová záležitosť. Veď si položte otázku, či niekoľko typov materiálov, napríklad dreva, v jednej miestnosti pôsobí dobre? Dnes sa to už nenosí. Ľudia sa snažia svoje obydlia zjednodušovať a homogenizovať. „Drevom“ je už aj podlaha a aj okenné rámy. Na to nezabúdajme. Všetky tieto časti spolu vytvárajú konečný dojem z danej miestnosti.

Keď si vyberáte napríklad vstavaný nábytok do spálne, určite nechcete, aby vaša vstavaná skriňa narúšala štýl miestnosti. Preto sa často volia materiály rovnaké ako je posteľ, nočné stolíky, či dekadentný toaletný stolík. Pôsobí to ucelene a elegantne.

 

vstavané skrine na mieru do spálne

 

Moderné sú stále lesklé laky, aj keď sa do popredia dostávajú matné materiály. Drevené úložné skrine na mieru sú naďalej trendy a voľba dýhy s lákavým výrazným česaním dreva sa stáva veľmi populárnou.

 

Praktickosť

 

Napriek veľkej obľube otvorených šatní s regálovým vešaním (bez dvierok na nábytku), majú vstavané skrine na mieru stále miesto v našich bytoch a domoch. Otvorené šatníky nemajú dvierka, preto sú vstavané skrine stále obľúbené, hlavne kvôli ich praktickosti.

Na skriňu nepotrebujete samostatnú miestnosť ako na šatník. Veci v skrini nie sú vystavené prachu a svetlu. Skrine chránia oblečenie a topánky aj z hľadiska hygieny. A v konečnom dôsledku, v takejto vstavanej skrini nemusí byť všetko dokonale poukladané, veď dnu návšteva nevidí 😀

 

roldor vstavaná skriňa posuvné dvere

 

Vstavané skrine môžu mať dvierka buď na klasické otváranie – smerom do priestoru, alebo môžu byť na otváranie posuvné – po koľajničke. Oba varianty úložných priestorov sa stále používajú. V posledných rokoch sa uprednostňovali skrine skôr na posuvné otváranie, tzv. roldory, no dnes by sme však mohli povedať, že otváranie dvierok klasickým spôsobom zažíva pri vstavaných skriniach recesiu.

 

vstavaná skriňa otváranie dvierok

 

Pri úchytkách treba myslieť hlavne na ich praktickú stránku. Ak, sú síce štýlové, ale zle sa uchytávajú, alebo sa dokonca vyšmykávajú z ruky, či režú do dlane, asi to nebude najlepšie riešenie na denno-denné používanie. Choďte na to jednoducho, nekomplikujte si to. Nájdite tie, ktoré sa vám aj páčia, a aj sa nimi skriňové dvierka budú dobre otvárať. Zamerajte sa však najmä na dobrý úchop do dlane.

 

Ako si teda vybrať vstavanú skriňu ?

 

Na trhu existuje množstvo výrobcov, tak ako pri všetkých typoch produktov. Dodávatelia sú rôzni, preto sa inšpirujte napríklad aj recenziami alebo ich fotkami z realizovaných projektov. Možno sa podľa nich ľahšie rozhodnete, koho si vybrať.

Pred výberom dodávateľa vašej skrine myslite na to, že skriňu budete používať každý deň, dvierka a zásuvky otvoríte niekoľko krát denne. To si my všetci ani neuvedomujeme. Preto otázka kvality materiálov, kovaní a samotnej montáže takýchto úložných priestorov je naozaj dôležitá. Nepodceňujte to, lebo sa vám to vráti naspäť ako bumerang.

 

biela lakovaná vstavaná skriňa na mieru

 

Možno si teraz poviete, že ušetríte za cenovo dostupnejší variant pár stovák eur, no s výsledkom už za pár mesiacov nemusíte byť spokojný. Dvierka nebudú správne doliehať, skriňa bude vykývaná, a podobne. Potom si spomeniete na to, že ste predsa len mali využiť ponuku s vyššou cenou. Áno, za kvalitné služby a produkty si človek musí vo väčšine prípadov vždy priplatiť.