PRÍSLUŠENSTVO PRE KUCHYNE

Naše interiérové štúdio pri svojej práci spolupracuje s rôznymi spoločnosťami, ktoré vyrábajú alebo dodávajú produkty vysokej kvality. Pri napĺňaní potrieb našich klientov sa snažíme zameriavať na kvalitu materiálov, vďaka ktorým sa dodržiava maximálny komfort pri užívaní našich interiérov.

príslušenstvo do kuchyne hanák

Kuchynské pracovné dosky

Kuchynská pracovná doska je miestom organizácie, prípravy pokrmov a každodennej aktivity, niekedy aj úložným miestom v domácnosti, preto je dôležité, aby bola praktická, funkčná, priestranná a odolná voči používaniu. Estetická stránka pracovnej dosky zároveň dotvára celkový vzhľad nielen kuchyne, ale celej miestnosti.

K neodmysliteľnému príslušenstvu kuchynských liniek na mieru patria rôzne typy pracovných dosiek. Nábytok HANÁK spolupracuje so spoločnosťou POLYFORM, ktorá vyrába drevotrieskové pracovné dosky. V našom štúdiu máme vystavenú širokú škálu drevotrieskových pracovných vzoriek, z ktorých môže byť zhotovená aj zástena.

Pokiaľ, ste sa zamerali na kamenné pracovné dosky, spolupracujeme s kamenárstvami BARTFAY, KLIEŠTIK, INTCOR POLYSTON. Tieto kamenárstva vyrábajú rôzne typy kamenných, žulových a keramických pracovných dosiek do kuchyne, kúpeľne, dokonca z niektorých materiálov sa vyrábajú dlažby a obklady stien na mieru.

kamenárstva

Pri výbere materiálu pracovnej dosky do kuchyne treba myslieť aj na možnosť vyrobenia zásteny z rovnakého materiálu, a dokonca z niektorých typov kameňov je možné zhotoviť aj drez na mieru.

Typov technických, prírodných a keramických pracovných dosiek je skutočne veľa a zorientovať sa v nich môže byť pre laika náročné. Preto uvádzame stručný prehľad materiálov, ktoré v našom interiérovom štúdiu robíme:

TECHNISTONE  (technický tvrdený kameň):
pracovné dosky, drezy, kúpeľňové dosky a umývadlá, zásteny, obklady stien, dlažba, schodisko
Záruku elegancie a kvality poskytujú pracovné dosky z technického kameňa TECHNISTONE. Kuchynská linka s takouto kamennou pracovnou doskou dodá vašej kuchyni noblesu, v neposlednom rade, oceníte jej trvácnosť a odolnosť voči poškriabaniu, popraskaniu, tvorbe škvŕn ako aj teplu. Obsah prírodných zložiek tvorí viac než 90% hmoty výrobku. Ďalšími vlastnosťami sú hladkosť povrchu a spojov, ako aj neobmedzené možnosti využitia atypických riešení. Na prianie zákazníka je možné vyrobiť na požadovanom mieste zaujímavé výrezy, odkvapkávacie drážky, či zaoblenie hrán.

– odolnosť voči agresívnym latkám bežne používanými v kuchyni
– odolnosť voči oškretiu a poškriabaniu
– odolnosť voči teplotám do 150°C
– ľahká údržba a nulová nasiakavosť
– široký rozsah farieb
– priesvitnosť pri dekóre Fresh
– široký rozsah využitia v interiéri i exteriéri

technistone technický kameň

SILESTONE  (technický tvrdený kameň):
pracovné dosky, zásteny, obklady stien, dlažba
Kremenné dosky tvorí 93 % prírodného kremeňa, ktorý zaručuje tvrdosť a odolnosť. Sú len tri tvrdšie prírodné kamene ako kremeň (diamant, zafír, topás), z toho dôvodu je SILESTONE taký odolný voči poškriabaniu a nárazom. Je odolnejší ako iné používané materiály (napr. žula) vďaka kremeňu (tvrdosť) a polyesterovej živici (elasticita), čím je garantovaná vyššia bezpečnosť v kuchyni. SILESTONE má neporézny, nenasiakavý povrch, veľmi odolný voči škvrnám od kávy, vína, citrónovej šťavy, oleja, octu, make-upu a mnoho ďalších produktov každodennej potreby. Môže byť použitý v interiéri, v kuchyni alebo v kúpeľni ako akýkoľvek povrch, ako pracovné dosky, vane, obloženia vaní, podlahy, steny, bary, stoly a schody.

Všetky výrobky SILESTONE obsahujú antibakteriálnu ochranu Mikroban. Táto antibakteriálna ochrana sa stáva súčasťou výrobkov už vo výrobnom procese, nájdete ju v každej čiastočke kremeňa, nemôže byť zotretá alebo zmytá a povrch výrobku je tak chránený po celú dobu životnosti materiálu, čím zabezpečuje domácnosti najvyššiu čistotu a bezpečnosť. Povrch dosky môže byť vysoko lesklý alebo textúrovaný. Údržba lesklých vzorov je jednoduchá, odporúčame povrch čistiť Cifom. Textúrovaný povrch je náročnejší na údržbu a vyžaduje si pravidelné voskovanie. Farebná trvácnosť je neporovnateľne vyššia ako u prírodných kameňov.

Výška prednej hrany môže byť variabilná – lepená. Lepené spoje sú viditeľné a silikónované a nie je možné integrovať drezy z rovnakého materiálu. Neodporúčame ukladať horúce predmety na dosky z tohto materiálu.

– odolnosť voči agresívnym látkam bežne používanými v kuchyni
– odolnosť voči oškretiu a poškriabaniu
– odolnosť voči teplotám do 150°C
– ľahká údržba a nulová nasiakavosť
– úžasné možnosti dizajnu, spojenie prírodného a technického kameňa, vytvorenie masívu a iné
– veľkoformátové dosky umožňujú minimum spojov

silestone kamenná pracovná doska

CORIAN  (umelý kameň):
pracovné dosky, zásteny, obklady stien

Kuchynské dosky z materiálu CORIAN sú vhodné hneď z niekoľkých dôvodov. Pri kuchynskej linke nie ste obmedzovaný rozmermi a ani tvarom. Pracovná doska sa vyrobí na mieru, čo do tvaru a rozmeru bez akéhokoľvek priznaného spoja. Pracovná doska je odolná nielen voči vode, ale aj voči chemikáliám vyskytujúcim sa v kuchyni. Na povrchu pracovnej dosky nezanecháva stopy ani zelenina, víno, káva atď.

kamenná pracovná doska Corian

POLYSTONE Solid surface  (umelý kameň):
pracovné dosky, drezy, kúpeľňové dosky a umývadlá, zásteny, obklady stien

Unikátny kompaktný materiál, ktorý vzniká spojením vysoko kvalitnej živice a prírodného minerálneho plniva. Polyston je ľubovoľne tvarovateľný a tak z neho vznikajú luxusné i praktické prvky interiérov, zaujímavé telesá i nevšedné intarzie. Kuchynská pracovná doska odliata z minerálneho kameňa Polyston je homogénna a kompaktná, má hladký nenasiakavý a neporézny povrch. To spôsobuje, že sa na nej neusádzajú žiadne baktérie, plesne, či iné zdravie ohrozujúce mikroorganizmy, a to i napriek tomu, že povrch nie je ošetrený nijakými chemickými politúrami. V celom objeme dosky nie sú ani skryté trhlinky, ktoré by mohli časom viesť k jej praskaniu. Jednotlivé diely sú spojené homogénne a neviditeľne. Špeciálnou vlastnosťou materiálu je možnosť priamo do jeho plochy integrovať drezy a umývadlá z identického materiálu vo všetkých ponúkaných vzoroch. Z funkčných vlastností je potrebné vyzdvihnúť najmä hygienickú nezávadnosť, odolnosť materiálu voči vysokým teplotám, odolnosť voči vode a chemikáliám, obnoviteľnosť povrchu, recyklovateľnosť materiálu.

– homogénne uzavreté neviditeľné spoje
– najvyššia tepelná odolnosť v Solid surface – termoset
– najdokonalejšie detaily
– integrované drezy s vrstvou Antishock
– antibakteriálny a hygienický
– teplý na dotyk
– neporézny, nenasiakavý
– samozhášavý
– obnoviteľný a opraviteľný povrch
– farebne stály
– jednoduchá údržba

polyston kamenná pracovná doska do kuchyne

NEOLITH  (keramika):
pracovné dosky, zásteny, obklady stien

Keramika ponúka najefektívnejšie riešenie pre náročné architektonické projekty. Keramická doska je novší materiál, ktorý po mnohoročnom vývoji spĺňa najvyššie kritéria pre pracovné dosky. Povrch dosky aj vo väčšom presahu odoláva zaťaženiu. Jeho tvrdosť a odolnosť ho predurčuje k vysokej povrchovej a chemickej záťaži. Keramická doska sa skladá iba z prírodných materiálov, je vhodná pre styk s potravinami. Materiál je plne recyklovateľný, nehorľavý, nenasiakavý, odolný voči vysokým teplotám a poškriabaniu. Má nízku hmotnosť, je ekologický s jednoduchou údržbou. Pri keramike NEOLITH si však treba uvedomiť, že reálny vybraný materiál vyrobený na mieru môže mať mierne odlišný odtieň, kresbu od vzorky v štúdiu, nemusí byť úplne identický, nakoľko ide o zapekanú keramiku.

– tepelne odolný
– nízka hmotnosť
– matný povrch
– odolný voči mechanickému poškodeniu
– antibakteriálny a hygienický
– najtvrdší medzi pracovnými doskami
– odolný voči chemikáliám
– UV rezistencia
– nenasiakavý
– prírodný a ekologický
– jednoduchá údržba

Neolith keramická pracovná doska

ŽULA  (prírodný kameň):
pracovné dosky, drezy, kúpeľňové dosky a umývadlá, zásteny, obklady stien, dlažba, schodisko

Žula je prírodný kameň, ktorý vyniká svojou tvrdosťou a odolnosťou a splňuje tak všetky predpoklady pre použitie ako pracovná kuchynská doska.

– odolnosť voči vysokým teplotám (250°c)
– odolnosť voči agresívnym látkam bežne používanými v kuchyni
– odolnosť voči škvrnám
– odolnosť voči poškriabaniu alebo inému mechanickému poškodeniu
– veľká tvrdosť
– jednoduchá údržba
– extrémne dlhá životnosť
– farebná stálosť
– jedinečnosť a originalita každého kusu
– nespočetné množstvo farieb na výber
– široký rozsah využitia v interiéri aj exteriéri

žulová pracovná doska do kuchyne

Sklenené zásteny v kuchynskej linke

Pri navrhovaní kuchyne na mieru si často naši zákazníci volia sklenenú zástenu (na stenu za pracovnú dosku). Zástena ma hlavnú funkciu a to chrániť stenu pred zašpinením z prípravy pokrmov a varenia jedál. Dnes k tomu patrí aj estetická funkcia. Mnohí naši zákazníci si vyberajú zástenu práve kvôli širokému výberu farieb ako aj kvôli jednoduchosti čistenia tohto materiálu. Naše interiérové štúdio spolupracuje s firmou KOVÁČ.

sklenené zásteny do kuchyne Kováč

Sklenené zásteny môžu mať mnoho podôb, dokážu verne imitovať aj prírodné materiály ako dreviny či prírodný kameň. Štruktúra materiálu je na prvý pohľad na nerozoznanie, pri skle sú však zaručené oveľa hygienickejšie vlastnosti pracovných povrchov ako pri klasike z prírody. Rôzna farebnosť skla sa dosahuje potlačou – keramickou farbou, ktorá sa nanesie na spodnú stranu skla a zapečie sa pri kalení. Sklenené zásteny v kuchyniach sa potláčajú špeciálnou metódou, ktorá nemá negatívny vplyv na životné prostredie a umožňuje veľa možností umeleckého spracovania motívov. Podľa individuálnych požiadaviek môže byť takáto zástena jednofarebná alebo s rôznymi farebnými motívmi s použitím kvalitných technológií.

Kuchynské drezy, batérie a košové systémy

Naše interiérové štúdio má dlhoročné skúsenosti s nemeckým výrobcom BLANCO. Ide o nemeckú spoločnosť známu kvalitnými produktmi po celej Európe, ktorá je zameraná najmä na výrobu drezov, batérií, dávkovačov saponátov, drvičov odpadu a košových systémov, inak povedané, úložných priestorov na smeti.

drezy a košové systémy Blanco

Kuchynský drez patrí medzi najdôležitejšie pracovné miesta v kuchyni. Je súčasťou prípravného, respektíve, umývacieho centra kuchyne, v ktorom strávime viac ako 60 % času venovaného práci v kuchyni. Drez by vám mal prácu uľahčiť vysokou funkčnosťou a informatívnymi materiálmi. Práve preto je vhodný kuchynský drez viac než dôležitý a jeho výberu by ste mali venovať značnú pozornosť. Kuchynské drezy od firmy BLANCO ponúkajú výborné využitie priestoru, ergonómiu ako aj ľahkú údržbu. BLANCO má vo svojom portfóliu širokú škálu silgranitových, keramických a nerezových drezov.

K drezom neodmysliteľne patria aj batérie, ktoré môžu byť tiež z rôznych materiálov. Môžu disponovať aj sprškou a môžu byť doplnené o dávkovač saponátu. Batérie sú nielen praktickým pomocníkom v kuchyni, ale dotvárajú celý drez a tak dizajnu a tvaru sa venuje dnes značná pozornosť. BLANCO ponúka veľa možností čo to do rozmerov ako aj rozličné dizajnové možnosti moderných, rustikálnych či nadčasových riešení batérií.

batérie Blanco

BLANCO ponúka aj širokú škálu úložných priestorov a doplnkov na triedenie (recyklovanie) odpadu v domácnosti. Ide o výsuvné systémy často umiestnené v skrinke pod umývadlom. Riešení takýchto košov je veľa, poradíme vám pri výbere vhodného systému pre vašu domácnosť.

Kovania v nábytku HANÁK

Interiéry na mieru zariaďujeme nábytkom HANÁK, ktorý disponuje kvalitnými kovaniami značky BLUM. Výrobca kovaní BLUM predstavuje veľmi širokú škálu kovaní, ktoré majú záruku 25 rokov.

kovania Blum

Výsuvné úložné systémy zabudované v kuchynskom nábytku

Kuchyňa má byť nielen krásna ale má slúžiť k maximálnemu komfortu pri varení a príprave jedál. Preto pri navrhovaní a realizovaní kuchýň na mieru sa vždy snažíme splniť nielen dizajnové, ale aj praktické požiadavky našich zákazníkov. K moderným technickým vymoženostiam kuchýň samozrejme patria aj rôzne typy výsuvných systémov a úložných košov, ktoré uľahčujú prístup k riadu, hrncom a potravinám v kuchyni. Potravinové skrine, police a ďalšie úložné priestory v kuchyni majú dnes rôznu podobu.

Naša spoločnosť má dobré skúsenosti s firmou KESSEBÖHMER, ktorá vyrába rôzne modelové rady týchto systémov. Prednosti produktov KESSEBÖHMER predstavujú hlavne tiché tlmenie výsuvov úložných priestorov integrované vnútri nábytku s dobrou nosnosťou. Jednoduché nastavenia.

výsuvné systéme a potravinové skrine Kessebohmer

Patria sem napríklad:
CONVOY – potravinová skriňa, rôzne typy
DISPENSA – vysoká potravinová skriňa
LeMans – typy oblých výsuvných políc pre ľahký prístup do rohových skriniek
MagicCorner – elegantné riešenia úložných systémov do skriniek v rohu kuchyne
FREElift – rôzne typy vyklápacích mechanizmov skriniek kuchyne
MosaiQ – variabilné závesné policové systémy a rôzne typy políc ako praktické riešenia do moderných kuchýň

Osvetlenie v nábytku a v bytovom zariadení

Osvetlenie v interiéri dnes nemá len funkčný účel, ale musí spĺňať aj dizajnový cieľ. K moderným interiérom preto patrí aj nadčasové osvetlenie. Patrí sem samozrejme aj osvetlenie pracovného priestoru na pracovnej doske v kuchynskej linke. Správne zvolené osvetlenie v, pri a okolo nábytku harmonicky dotvára štýl miestnosti a pridáva dizajnu izby ďalší rozmer. Vďaka kvalitnému a dobre vybranému typu osvetlenia je možné niektoré tvary zjemniť, iné naopak zvýrazniť, pomyselne oddeľovať časti interiéru, alebo vytvárať krásnu atmosféru domova. Naše interiérové štúdio roky spolupracuje so spoločnosťou HÄFELE a WENZEL, ktoré sú zamerané na systémy LED osvetlenia v interiéri.

LED osvetlenie nábytku Hafele

Podrobnejšie informácie k príslušenstvu k nábytku HANÁK vám radi poskytneme v našom interiérovom štúdiu.