Spotrebiče

Umelý kameň Corian

Kuchynské pracovné dosky, zásteny, obklady stien.

umelý kamen corian_logo corian

Corian je výsledkom dlhodobých výskumov firmy DuPont, tento materiál je na trhu už desiatky rokov. Corian sa označuje za umelý kameň a jeho mimoriadne pozitívum spočíva v bezspojovej technológii. Umelý kameň sa vyrába z prírodných materiálov s pojivom na báze akrylátov, má pevnú skladbu, s rovnomerne rozloženou farbou a textúrou v celom priereze. Jeho povrch je pevný, celistvý, odolný voči vode, vlhkosti a chemikáliám. Corian sa vyrába v širokej škále prevedení od jednofarebných až po zrnité s malým a veľkým zrnom imitujúcim prírodný kameň až po mramorový vzor.

Výhodou kameňa Corian je, že sa dá ľahko ošetrovať pri prípadnom popálení cigaretou alebo horúcou panvicou, stopy sú ľahko odstrániteľné. Pri poškriabaní sa povrch prebrúsi a preleští, pri hrubšom poškodení sa vyspraví a potom prebrúsi a preleští.

Z hľadiska dizajnu je to mimoriadny materiál. Pri navrhovaní interiérov sa s týmto materiálom dá splniť každá požiadavka zákazníka. Corian sa dá obrábať ako tvrdé drevo, môže sa rezať, vŕtať, frézovať, brúsiť, leštiť a po zahriatí na 160 stupňov sa dá tvarovať ohýbaním vo forme, čím prekonáva ostatné materiály.

Bezspojová technológia nemá obdobu. Vďaka dokonalej technológii zlepovania umelého kameňa sú výrobky bez špár, čo ešte viac zvyšuje celkový efekt. V praxi to prináša možnosť vytvárať akékoľvek dlhé a široké dosky stolov a pultov bez viditeľných medzier. Corian tam môže mať rôzne a nepravidelné tvary bez jediného viditeľného spoja. Projektant ani výrobca nie je tak viazaný na východiskový rozmer dosiek kameňa.

Použitie Corianu v interiéroch je veľmi široké, dá sa využiť v kuchyniach, kúpeľniach, kanceláriách, hoteloch, laboratóriách, reštauráciách, baroch, bankách, nemocniciach a obchodoch.

Základné vlastnosti umelého kameňa Corian:
– žiadne obmedzenie rozmermi a ani tvarom, oblé tvary
– umývadlá z umelého kameňa
– bez spojová technológia – pracovná doska sa vyrobí na mieru, čo do tvaru a rozmeru bez akéhokoľvek priznaného spoja
– odolnosť voči vode
– odolnosť voči chemikáliám vyskytujúcim sa v kuchyni
– na povrchu pracovnej dosky nezanecháva stopy ani zelenina, víno, káva atď.