Spotrebiče

Technický tvrdený kameň Silestone

Kuchynské pracovné dosky, zásteny, obklady stien, dlažba.

logo Silestone technický kameň

Kremenné dosky tvorí 93 % prírodného kremeňa, živica a pigmenty. Kremeň zaručuje tvrdosť a odolnosť. Sú len tri tvrdšie prírodné kamene ako kremeň (diamant, zafír, topás), z toho dôvodu je SILESTONE taký odolný voči poškriabaniu a nárazom. Je odolnejší ako iné používané materiály (napr. žula) vďaka kremeňu (tvrdosť) a polyesterovej živici (elasticita), čím je garantovaná vyššia bezpečnosť v kuchyni. SILESTONE má neporézny, nenasiakavý povrch, veľmi odolný voči škvrnám od kávy, vína, citrónovej šťavy, oleja, octu, make-upu a mnoho ďalších produktov každodennej potreby. Môže byť použitý v interiéri, v kuchyni alebo v kúpeľni ako akýkoľvek povrch, ako pracovné dosky, vane, obloženia vaní, podlahy, steny, bary, stoly a schody.

Všetky výrobky SILESTONE obsahujú antibakteriálnu ochranu Mikroban. Táto antibakteriálna ochrana sa stáva súčasťou výrobkov už vo výrobnom procese, nájdete ju v každej čiastočke kremeňa, nemôže byť zotretá alebo zmytá a povrch výrobku je tak chránený po celú dobu životnosti materiálu, čím zabezpečuje domácnosti najvyššiu čistotu a bezpečnosť. Povrch dosky môže byť vysoko lesklý alebo textúrovaný. Údržba lesklých vzorov je jednoduchá, odporúčame povrch čistiť Cifom. Textúrovaný povrch je náročnejší na údržbu a vyžaduje si pravidelné voskovanie. Farebná trvácnosť je neporovnateľne vyššia ako u prírodných kameňov.

Výška prednej hrany môže byť variabilná – lepená. Lepené spoje sú viditeľné a silikónované a nie je možné integrovať drezy z rovnakého materiálu. Neodporúčame ukladať horúce predmety na dosky z tohto materiálu.

Základné vlastnosti technického kameňa Silestone:
– odolnosť voči agresívnym látkam bežne používanými v kuchyni
– odolnosť voči oškretiu a poškriabaniu, keďže obsahuje živicu, doporučuje sa pri krájaní používať podložku a taktiež pod horúce hrnce používať podložku
– odolnosť voči teplotám do 100°C
– odolnosť voči nárazom
– ľahká údržba a nulová nasiakavosť
– úžasné možnosti dizajnu, spojenie prírodného a technického kameňa, vytvorenie masívu a iné
– veľkoformátové dosky umožňujú minimum spojov
– lesklé alebo matné prevedenie
– integrované drezy
–  Nboost technológia – odpudzuje vodu, odolná voči otlačkom prstov, zrkadlový efekt
–  predĺžená záruka 25 rokov – spoločnosť Cosentino poskytuje výnimočnú záručnú dobu po splnení podmienky, že sa zákazník zaregistruje v kooperácii s predajcom do 60 dní od kúpy na webovej stránke výrobcu