Spotrebiče

Keramika Neolith

Kuchynské pracovné dosky, kúpeľne, dlažby, obklady, obklady nábytku, obklady dvier, schody.

keramika neolith_logo neolith

Keramika ponúka najefektívnejšie riešenie pre náročné architektonické projekty. Keramická doska je novší materiál, ktorý po mnohoročnom vývoji spĺňa najvyššie kritéria pre pracovné dosky. Povrch dosky aj vo väčšom presahu odoláva zaťaženiu. Jeho tvrdosť a odolnosť ho predurčuje k vysokej povrchovej a chemickej záťaži. Keramická doska sa skladá iba z prírodných materiálov, je vhodná pre styk s potravinami. Materiál je plne recyklovateľný, nehorľavý, nenasiakavý, odolný voči vysokým teplotám a poškriabaniu. Má nízku hmotnosť, je ekologická s jednoduchou údržbou. Pri keramike Neolith si však treba uvedomiť, že reálny vybraný materiál vyrobený na mieru môže mať mierne odlišný odtieň, kresbu od vzorky vybratej v štúdiu, nemusí byť úplne identický, nakoľko ide o zapekanú keramiku.

Lisovanie, odolnosť a trvanlivosť
Spočíva, v tom, že 100% prírodné materiály sú vystavené veľmi vysokým tlakom a teplotám. V prvej fáze prechádza zmes surovín lisovaním, kde pôsobí tlak až 400 barov. V druhej fáze sa dosky pečú v peci pri teplote vyššej ako 1200 ° C. Ide o unikátnu technológiu spekania.

Technológia NAP (NEOLITH® Airless Pistol) dáva doskám Neolith textúru, ktorá je na dotyk mäkká.

Keramika Neolith ponúka unikátnu možnosť obkladania dvier a aj nábytku tenkými doskami keramiky. Dosiahne sa originálny dizajn samotného nábytku a je tak možný aj jednoliaty efekt celého interiéru.

Základné vlastnosti keramiky Neolith:
– najtvrdší medzi pracovnými doskami
– teplotná odolnosť – odolnosť voči ľadu a mrazu a zároveň voči vysokým teplotám, nehorí pri kontakte s ohňom a neuvoľňuje dym alebo toxické látky
– nízka hmotnosť
– matný povrch
– odolnosť voči ohybu, vysokému tlaku aj hmotnosti
– odolnosť voči mechanickému poškodeniu
– odolnosť voči poškriabaniu a oderu kvôli tvrdosti povrchu
– odolnosť voči chemikáliám
– odolnosť voči UV lúčom, farba je 100% prírodná, nezhoršuje sa vplyvom slnečného žiarenia ani extrémnymi teplotami
– nenasiakavý, vodeodolnosť
– prírodný a ekologický
– jednoduchá údržba
– hygienický, neuvoľňuje škodlivé látky
– antibakteriálny