Spotrebiče

Unikátny materiál Dekton

Kuchynské pracovné dosky, kúpeľne, vonkajšie pracovné povrchy, dlažby, terasy, obklady, schody. Interiér & exteriér.

unikatny materiál dekton_logo dekton

Dekton je ultrakompaktný povrch, ktorý pozostáva z komplexnej zmesi surovín používaných pre výrobu najnovších trendov v oblasti sklo a porcelánu a tiež kremenných povrchov najvyššej kvality.

Dekton využíva exkluzívnu technológiu spekaných častíc, špičkový proces, ktorý predstavuje zrýchlenú verziu metamorfózy, ktorej podlieha prírodný kameň vystavený po tisícročia vysokým teplotám a tlaku. Technológia spekaných častíc spája skutočne inovatívne postupy z najpokročilejších technologických odborov. Táto evolúcia predstavuje technologický a priemyselný skok schopný generovať nový proces, revolučný materiál a špičkový produkt.

Elektronické mikroskopy nám umožňujú plne oceniť nulovú pórovitosť materiálu, čo je dôsledok procesu spekanie a ultra zlisovanie, exkluzívne pre DEKTON. Pokiaľ ide o DEKTON, známkou odlišnosti sú nulová pórovitosť a nulové mikroskopické defekty, ktoré spôsobujú slabé miesta alebo pnutia.

Dekton pozostáva z 93% kremeňa a 20 raw (surových/ostatných) materiálov.

Základné vlastnosti materiálu Dekton:
– UV stabilita
– odolnosť voči poškriabaniu
možnosť krájať priamo na pracovnej doske
– odolnosť voči škvrnám, chemikáliám
odolnosť voči ohňu a teplote 
– nie je nutné používať podložku pod horúce hrnce
– odolnosť voči oči nárazu
– termo stabilita (položiť studené a hneď na to isté miesto položiť horúce / a / naopak- žiadny problém)
– mechanická odolnosť
– takmer nulová nasiakavosť
– rozmerová stabilita
–  predĺžená záruka 25 rokov – spoločnosť Cosentino poskytuje výnimočnú záručnú dobu po splnení podmienky, že sa zákazník zaregistruje v kooperácii s predajcom do 60 dní od kúpy na webovej stránke výrobcu